امروز

دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۷:۳۸ قبل از ظهر

جلسه شورای اقتصادی قشم با حضور مسئولین ادارات و نهادهای دولتی این شهرستان برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج قشم در خصوص اهداف برگزاری این جلسه گفت : هماهنگی و هم فکری بین دستگاه های اجرایی برای پیشبرد برنامه های اقتصاد مقاومتی و کارشناسی طرح های ابلاغی و مشخص شدن موانع احتمالی می تواند راه گشای افزایش تولید و رفع محرومیت و ترویج فرهنگ کار وتلاش در بین جوانان باشد.

وی با اشاره به تهدیدات اقتصادی دشمن اظهار داشت : همانگونه که خود دشمنان هم اقرار داشته اند هرگز نمی توانند با نبرد نظامی علیه  نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران مقابله کنندو بر همین اساس اقدام به تحریمهای ناعادلانه اقتصادی علیه کشور ایران نموده اند.

سرهنگ حمید ماندگاری افزود: سپاه و بسیج که همواره وظیفه دفاع از دستاوردهای انقلاب و حقوق مردم را بر عهده دارد هم در این میدان  با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی برای کمک به تولید و اقتصاد کشور اقدام می نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود محرومیت زدایی را از دیگر برنامه های بسیج سازندگی عنوان نمود و بیان داشت : نوجوانان و جوانان بسیجی با شرکت در گروه های جهادی در رفع مشکلات و محرومیت ها در قالب برنامه های سازندگی ، فرهنگی و ورزشی فعالیت می کنند.

میر هاشم خواستار بخشدار قشم نیز با اشاره به وجود شغلهای کاذب در جزیره قشم اظهار داشت : با توجه به پتانسیل خوبی که در نوار مرزی در بحث تولید و گردشگرب وجود دارد اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی می تواند کسانی را که در این مسیر اشتباه  قرار دارند به سمت مسیر تولید و رزق حلال تشویق نماید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم نیز در جلسه طرح های اقتصاد مقاومتی را از طرح های موفق در کشور بر شمرد و گفت: با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی تولیدات کشاورزی و دامی در روستا ها احیا خواهند شد و اقتصاد شهرستان دگرگون خواهد شد.

مالک یزدان پناه بازدید از طرح های اجرا شده در عرصه کشاورزی را از جمله  اقدامات برای افزایش انگیزه  و فرهنگ سازی برای شرکت کنندگان در طرح های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

مدیر صنعت معدن و تجارت در خصوص صنایع تبدیلی و کارگاه های کوچک گفت : صنعت بسته بندی از جمله طرح های زودبازده است که در قشم بخوبی جواب داده است و از طرفی کسانی که در کار تولید مشارکت دارند باید ریسک پذیر بوده و آمادگی حضور در بازار رقابت را داشته باشند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان قشم در این جلسه با تشریح برنامه های بسیج سازندگی و اقتصاد مقاومتی گفت : آنچه در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی مهم است شناسایی و اجرای طرح هایی است که در شهرستان قشم زمینه اجرای آن فراهم است و از طرفی بتواند نیازهای خانوار ها و بازار را تامین کند.

محمد امین ذاکری مهاجرت معکوس به روستاها را از پیامدهای اجرای اقتصاد مقاومتی بر شمرد و خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی باید به عنوان راهبرد مورد تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله) مورد توجه مردم و مسئولین قرار گیرد و در این خصوص باید با برگزاری نشستهای توجیهی نحوه اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برای مردم تبیین شود.

 در این جلسه مدیر اصناف منطقه آزاد قشم ، مدیر مرکز آموزشهای فنی و حرفه ای ، مدیر اداره تعاون ، مدیر کمیته امداد ، مدیر بانک مهر اقتصاد قشم ، مدیر بهزیستی ، معاونصنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد و معاون اداره شیلات قشم  نیز راهکارهایی در خصوص اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قشم ارائه نمودند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=11294
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی