امروز

یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۶:۰۵ قبل از ظهر

شیخ محمد علی امینی در دیدار علما و روحانیون شیعه و سنی شهرستان قشم با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، گفت: وضعیتی که اکنون جامعه اسلامی با آن روبرواست عبارت است از چالشهای متعدد و مسائل پیچیده ای که  لازم است با استفاده از همه  ظرفیت ها برای برون رفت از نقشه های دشمنان اسلام  تلاش کنیم.

وی ادامه داد : بحمد الله بعضی از مشکلات با  همدلی و تعاون و همکاری بین علما و حکام جهان اسلامی در حال حل شدن و مهار شدن است  اما بعضی از مشکلات هم در حال رشد و افزایش است.

مسئول مجتمع فرهنگی سلطان العلمای بندر لنگه  اظهار کرد:  مشکل نفوذ  و حضور گروه های تکفیری در جوامع اسلامی با آن تفکر خشک و افراطی شان که به  هیچ کس و مذهبی رحم نمی کنند در حال مهار شدن است  و حتی کسانی که آنها را ساخته و تائید و تقویت  کرده اند  اکنون به خطر بالقوه آنها آگاهی یافته و برای رهایی از دست آنها حاضر به همکاری شده اند .

وی با اشاره به مسائل کنونی جهان اسلام بیان داشت : جنگهای داخلی که در کشورهای اسلامی شروع شده است برای همه مسلمانان بسیار تلخ و نگران کننده است و آنچه که در سوریه و یمن و عراق در حال روی دادن است  موجب شادی  دشمنان اسلام شده که سالها برای آن برنامه ریزی و هزینه  کرده اند .

شیخ محمد علی امینی با اظهار تاسف از دخالتهای کشورهای اسلامی در امور داخلی یکدیگر خاطر نشان کرد: دخالت کشورهای اسلامی در امور داخلی یکدیگر ، تشدید جنگهای داخلی و کشتار افراد بیگناه و زنان و کودکان  جزو طرحهایی کشورهای دیگر است که متاسفانه توسط برخی از کشورهای اسلامی در حال انجام شدن می باشد.

وی بزرگترین مشکل جهان اسلام را تفرقه و دو دستگی خواند و گفت : آزار دهنده تر از همه اختلافات مذهبی و خط کشی های  است که بین مذاهب  اسلامی توسط  بعضی ها پر رنگ تر می شود و خطر آن برای حال و آینده جهان اسلام  بسیار زیانبار است.

مسئول مجتمع فرهنگی سلطان العلمای بندر لنگه  با اشاره به اشتراکات بین مذاهب اسلامی بیان داشت:  شیعه و سنی بسیار به هم نزدیک هستند و اگر معنای شیعه بودن ولای اهل بیت است همه اهل سنت اهل بیت را دوست دارند پس اهل سنت هم به نوعی شیعه هستند و شیعیان هم  به روش و سنت پیامبر  اعتقاد دارند و اگر به روایات اهل بیت توجه می کنند به این خاطر است که اهل بیت منتقل کننده سنت و سیره پیامبر هستند وبه این معنا شیعیان  هم سنی هستند .

وی افزود: آنهایی که می خواهند این خط کشی ها و مرزها را پر رنگ کنند با شیعه و سنی دشمن هستند  که باید علمان دین در بوجود آوردن ذهنیتهای مثبت نقش خوبی ابفا کنند.

شیخ محمد علی امینی ادامه داد :  من بارها در جمع علمای کشورهای اسلامی بیان کرده ام که اگر جمهوری اسلامی ابران قدرت پیدا کند اقتدار همه جهان اسلام است  و اگر بتواند به امکانات پبشرفته ای دست پیدا کند قطعا به نفع کشورهای همسایه است و اگر ایران بتواند موانع پیشرفت را با مقاومت و شجاعت و ایستادگی خود در مسائل هسته ای و امثال آن رفع کند راه پیشرفت برای دیگر کشورهای اسلامی بازخواهد شد و آنها هم به این نتیجه و باور رسیده اند .

وی با اشاره به اقدامات علمای اهل سنت در جلو گیری از اختلافات در جامعه اسلامی تصریح کرد: در جمع هیئت فتوای جنوب کشور بر جلوگیری از اختلافات و حتی ورود و خروج ماه مبارک رمضان تذکر داده ام و آن را وظبفه شرعی خود می دانم و همه ما هم برای جلوگیری از اختلافات سعی و تلاش می کنیم.

مسئول مجتمع فرهنگی سلطان العلمای بندر لنگه  در خصوص رسانه ملی هم اظهار داشت : صدا و سیمای ما متعلق به همه جهان اسلام است و همه مسلمانها دوست دارند از رسانه جمهوری اسلامی مطلب و اخبار دریافت کنند پس صدا و سیما هم سعی کند تا وحدت آفرین باشد که قطعا این مسئله مورد نظر مقام معظم رهبری و سران کشورمی باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : ما می خواهیم  در کنترل بحرانهای منطقه ای مثل سوریه و یمن ، جمهوری اسلامی محوریت داشته باشد و بنا بر این باید به جهان اسلام ثابت کنیم که با تمام توان در اختیار وحدت جهان اسلام هستیم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی