امروز

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۸:۳۷ قبل از ظهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز از ابتدای سال ۱۳۹۴  آب ۱۲ روستای غربی جزیره که از طریق آب شیرین کن منطقه آزاد قشم تامین می شود با  رشدی ۷۰۰درصدی  از هر متر مربع ۶۰۰۰ ریال به متری ۴۲۰۰۰ ریال افزایش یافته است .

اعضای شورای اسلامی روستای باسعیدو ، گوری و مرادی در گفتگو با خبر نگار هرمز گفتند : در سال قبل قیمت هر مترمربع آب با یارانه پرداختی آب و فاضلاب روستایی  متری ۶۰۰ تومان بود اما بدلیل پایان قرداد آبفا با شرکت آب و برق و تاسیسات منطقه آزاد و  ۸۰۰ تومان  افزایش توسط این شرکت هم اکنون هر متر مربع آب برای مردم محروم این منطقه ۴۲۰۰ تومان تعیین شده است.

بر اساس اظهارات اعضای شورای روستاهای مذکور هر خانوار مجبور است برای یک تانکر آب بسته به مسافت روستاهای مجاور باسعیدو بین ۳۵ تا ۶۰ هزار تومان پرداخت کند که  با توجه به گرمی هوای جزیره هر خانواده باید ماهیانه  بین ۱۵۰ هزار تا ۲۵۰ هزار تومان هزینه کند.

یکی از اعضای شورای گوری گفت : سوبسید پرداختی آبفا برای ساکنان روستا کافی نیست و خانواده ها مجبورند هر ماه مقداری آب را به نرخ آزاد خریداری کنند واز طرفی منطقه آزاد هم هیچ گونه سوبسیدی برای روستاهای غرب جزیره پرداخت نمی کند.

وی افزود: منطقه آزاد هر جا منافع  آن ایجاب کند در جزیره هر اقدامی می کند اما اگر پای مشکلات و منافع مردم پیش بیاید مسئولین منطقه آزاد قشم اظهار می کنند روستاهای غرب جزیره در محدوده منطقه آزاد نیستند.

بر اساس این گزارش نرخ آب در روستاهایی که مستقیما توسط آب و فاضلاب روستایی تامین می شود هر متر مربع ۱۵۰۰ تومان است که ۲۷۰۰ تومان ارزان تر از ۱۲ روستای انتهایی جزیره می باشد.

لازم به ذکر است دکتر روحانی  در سفر به جزیره قشم بر تامین آب روستاهای جزیره قشم بر اساس نرخ دولتی تاکید کرده بود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی