افزایش ۳۰ درصدی قیمت سیلندر گاز در قشم/۲۳۰۰۰ ریال گرانتر از نرخ دولتی

قیمت سیلندر گاز مایع ۱۱ کیلویی در قشم از ۹ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان افزایش یافت و این در حالی است که قیمت مصوب گاز مایع در سراسر کشور ۹۷۰۰ تومان اعلام شده است . شرکت مشعل گاز قشم که جزو شرکت های وابسته به سازمان منطقه آزاد است  و وظیفه خدمات رسانی […]

قیمت سیلندر گاز مایع ۱۱ کیلویی در قشم از ۹ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان افزایش یافت و این در حالی است که قیمت مصوب گاز مایع در سراسر کشور ۹۷۰۰ تومان اعلام شده است .
شرکت مشعل گاز قشم که جزو شرکت های وابسته به سازمان منطقه آزاد است  و وظیفه خدمات رسانی در حوزه انرژی به جمعت ۱۴۰ هزار نفری جزیره و مسافران را بر عهده دارد ،  گاز مایع را همواره بیشتر از نرخ مصوب دولتی به مردم ارائه و هزینه زیادی را به مردم قشم تحمیل کرده است حال آنکه نرخ بهای انرژی در سراسر کشور به خاطر حاکمیتی بودن توسط دولت اعلام می شود.

بالا بودن هزینه های زندگی در جزیره قشم در بسیاری از موارد فشارهای اقتصادی زیادی را بر جزیره نشینان وارد می کند و اگر قرار است قیمت های مصوب دولتی توسط دستگاهی منتسب به دولت شکسته شود و بار مضاعفی را بر مردم تحمیل کند مسئله باید از طریق دستگاه های نظارتی به دقت مورد بررسی قرار گیرد که این افزایش قیمت خودسرانه نباشد و خدمت رسانی به مردم به موضوعی اقتصادی و درآمد زا تبدیل نشود.

اما سئوالی که باید به آن پاسخ داد این است که چگونه  دیگر دستگاه های دولتی مستقر در جزیره مانند شرکت نفت می توانند با نرخ دولتی به مردم خدمات رسانی کنند اما  هنگامی که این وظیفه توسط منطقه آزاد انجام می شود برای آنها صرفه اقتصادی نداشته و باید هزینه بیشتری را از مردم اخذ کنند؟