افزایش مشارکت عمومی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا یعقوب نژاد ظهر دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان جاسک، افزود: یکی از اولویت های حوزه زنان و خانواده حمایت از زنان و کودکان آسیب پذیرجامعه است که در این راستا می توان به  کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد. وی بر لزوم توسعه سرمایه […]

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا یعقوب نژاد ظهر دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان جاسک، افزود: یکی از اولویت های حوزه زنان و خانواده حمایت از زنان و کودکان آسیب پذیرجامعه است که در این راستا می توان به  کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد.

وی بر لزوم توسعه سرمایه اجتماعی، فعال کردن کانون ها و تشکل های غیر دولتی به عنوان بازوهای اجرایی در بین مردم و مسئولین تاکید کرد و اظهار داشت: سیاست گذاری و برنامه‌ ریزی برای نقش ‌آفرینی بیشتر زنان و دختران از طریق ایجاد ارتباط دوسویه باعث رشد و توسعه همه جانبه جوامع می شود که ارتباط مستقیمی با ارتقای سلامت جامعه، افزایش امنیت اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان کانون ها و تشکل های غیر دولتی فعال در حوزه زنان را رابطی بین دولت ها و جوامع دانست و بیان داشت: تشکل ها با مشارکت طلبی از جامعه هدف، باعث افزایش تعلق خاطر مردم نسبت به مسائل خود می شوند و آنها با همفکری مردم، مسائل موجود در حیطه فعالیت خود را بررسی کرده، دیدگاه ها،پیشنهادها و انتقادات مردم را به دولت و ارگان های دولتی انتقال می دهند و از طرفی اطلاعات و امکانات موجود دولتی نیز می تواند منابع مناسبی برای برنامه ریزی های آتی آنها باشد.

حضور بانوان در فعالیت های هنری و اقتصادی یک فرصت ارزشمند است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در بازدید از مرکز صنایع دستی شهرستان جاسک نیز گفت: یکی از اقداماتی که در راستای توسعه تولیدات اقتصادی می تواند کمک شایانی به بانوان در شهرستان جاسک داشته باشد فراهم کردن بسترهای عرضه و فروش تولیدات است و به همین دلیل ثبت شرکت های تعاونی باید در دستور کار صنایع دستی باشد تا بتواند با برند مشخصی از یک شرکت محصولات را به بازار فروش عرضه کند.

یعقوب نژاد با اشاره به فعالیت‌هایی که تاکنون برای فروش صنایع دستی انجام شده است، افزود: شهرستان جاسک با توجه به پتانسیل خوبی که از فعالیت هنری و صنایع دستی بانوان  داراست باید بازارچه های محلی خود را بیش از پیش فعال کند تا بتوان هم در بخش فروش تولیدات و هم در بخش بازایابی نقش موثری ایفا کند.

این کارگاه تولیدی علاوه برتولیدات صنایع دریایی انواع صدف کاری ها و صنایع دستی و … در رشته های مختلف دیگر  از جمله طراحی دوخت انواع لباس های بومی و سنتی گلابتون دوزی، زری بافی همچنین تابلو فرش و گلیم بافی و دوره های آموزشی برای عموم بانوان در شهرستان جاسک برگزار می کند و در طول سال نمایشگاهی از آثار هنرمندان برپا می شود.

تربیت و ایمان خانواده ها در ارتقای ایمان و انگیزه شهدا حائز اهمیت بوده است

یعقوب نژاد همچنین در دیدار با خانواده شهید عیسی شهرویی در شهرستان جاسک، اظهارداشت: تربیت و ایمان خانواده ها در ارتقای ایمان و انگیزه شهدا برای فداکاری و ایثارگری در راه خدا بسیار تاثیر گذار و حائز اهمیت بوده است.

مشاور استاندار هرمزگان در امور زنان با تاکید بر اینکه ایمان، صبر و استواری به همراه دارد، بیان داشت: هنگامی که روح انسان به قدرت جاودانه الهی متصل شود، پشتوانه لایزالی را احساس می کند و اینگونه است که می توانیم در برابر مصائب و مشکلات، استوار و ثابت قدم باشیم و خانواده معظم شهیدان و ایثارگران چنین روحیه ای دارند.

شهید عیسی شهرویی در منطقه عملیاتی زبیدان عراق درسن ۲۲ سالگی مفقود اثر شد که یادبودی از این شهید بزرگوار در محل یادمان شهدا در ورودی جاسک ساخته شده است .

در پایان این دیدار از خانواده این شهید بزرگوار توسط زهرا یعقوب نژاد مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان تقدیر و تجلیل شد.