افزایش سطح صادرات غیر نفتی از بنادر قشم/ نزدیک به ۵ میلیون سفر دریایی از بنادر قشم انجام گرفته است

رئیس بنادر و دریانوردی قشم از هشت برابر شدن حجم صادرات غیر نفتی طی چهارماه نخست سال جاری در بنادر این جزیره خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، علی اشتری با اشاره به تخلیه و بارگیری دو میلیون و ۱۴۳ هزار و ۹۲۴ تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی در بنادر قشم طی دوره زمانی […]

رئیس بنادر و دریانوردی قشم از هشت برابر شدن حجم صادرات غیر نفتی طی چهارماه نخست سال جاری در بنادر این جزیره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اشتری با اشاره به تخلیه و بارگیری دو میلیون و ۱۴۳ هزار و ۹۲۴ تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی در بنادر قشم طی دوره زمانی چهار ماهه نخست سال ۹۷ اظهار داشت: از این رقم، دو میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۶۴ تن مربوط به کالای غیرنفتی و ۳۰ هزار و ۹۶۰ تن نیز به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

اشتری از صادرات حدود ۳۹ هزارو ۸۷ تن کالای غیر نفتی در بنادر این جزیره سخن به میان آورد و افزود: این رقم در همسنجی با سال گذشته افزایش ۶۶۱ درصدی داشته که به لحاظ حجم محموله های صادراتی تقریبا هشت برابر شده است.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم حجم عملیات کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) کالاهای غیر نفتی در این بنادر را بیش از ۲ میلیون تن، حجم واردات را ۵۲هزار و ۴۵۲ تن و حجم محموله های ترانشیپی را ۱۸هزار تن اعلام کرد که در بخش ترانشیپ افزایش ۱۲ درصدی به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت، ۳۰هزار و ۹۶۰ تن فرآورده نفتی نیز کابوتاژ شد.

این مقام مسئول گفت: طی چهارماه نخست سال جاری، ترابری چهارمیلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۲۲ نفر سفر در بنادر مسافری قشم به ثبت رسید.

اشتری از جابجایی ۸۷۸ هزار و ۱۴۶ دستگاه خودرو از طریق شناورهای لندینگ کرافت در بنادر لافت و پهل در جزیره قشم خبر داد.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان گفت: طی این مدت، ۳ هزار و ۲۴ TEU کانتینر در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.