افزایش خدمات درمانی جزیره قشم در ایام نوروز

دکتر منصور سالاری با بیان این مطلب گفت: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و مرکز درمانی شهید ذاکری قشم به همراه مراکز درمانی در جزیره هنگام، درگهان، طبل و سوزا به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات درمانی به بیماران هستند. وی از استقرار یک پزشک دائمی در جزیره هنگام همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی […]

دکتر منصور سالاری با بیان این مطلب گفت: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و مرکز درمانی شهید ذاکری قشم به همراه مراکز درمانی در جزیره هنگام، درگهان، طبل و سوزا به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات درمانی به بیماران هستند.
وی از استقرار یک پزشک دائمی در جزیره هنگام همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی به عنوان بخش دیگری از خدمات شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم با هدف ارائه خدمات به مردم جزیره هنگام و مسافرانی که به این جزیره سفر می کنند نام برد.
به گفته رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، دو دستگاه آمبولانس دریایی شبکه بهداشت قشم به همراه یک دستگاه آمبولانس دریایی نیروی دریایی سپاه تا پایان تعطیلات نوروزی علاوه بر آمادگی برای انتقال احتمالی بیماران از قشم به بندرعباس همچنین در زمینه خدمات درمانی در بخش اتفاقات احتمالی دریایی فعالیت می کنند.
توزیع بیش از ۳۵۰۰ نسخه پمفلت و جزوات آموزشی حوزه بهداشت بین مسافران و آموزش چهره به چهره گشت های سلامت محیط و مبارزه با بیماری ها با میهمانان نوروزی در کمپ پارک ها و پارک های سطح جزیره قشم نیز از دیگر مواردی بود که سالاری از آن به عنوان بخش دیگری از اقدامات شبکه بهداشت در ایام نوروز ۹۵ نام برد.
وی یادآور شد: با افزایش چهار پایگاه ۱۱۵ موقت در کنار سه پایگاه دائمی این شهرستان در شهرهای قشم، درگهان، سوزا و روستاهای لافت، سوزا و طبل در بخش واحدهای فوریت های پیش بیمارستانی فعالیت می کنند.
سالاری گفت: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر قشم با سه پزشک عمومی به صورت تمام وقت در اورژانس بیمارستان، متخصصان داخلی، زنان، قلب و … به صورت کشیک، متخصص کودکان در درمانگاه به صورت تمام وقت در خدمت مراجعه کنندگان می باشند.
راه اندازی سی تی اسکن بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم و حضور متخصص سونوگرافی نیز به گفته وی از دیگر تمهیدات انجام شده با هدف ارتقای سطح سلامت مردم در ایام نوروز ۹۵ در جزیره قشم است.
وی بازدید از اقامتگاه های موقت و اطراف هتل ها در جزیره قشم با هدف از بین بردن حشرات ناقل بیماری ها در کنار درمان ضد هاری تمامی حیوان گزیدگی ها و بررسی تمام موارد مبتلا به مسمومیت های غذایی برای پیشگیری از طغیان های احتمالی را از خدمات پیشگیری و مبارزه با بیماری ها در ایام تعطیلات نوروزی در قشم نام برد.