افزایش ۳۷ درصدی درآمد گمرک منطقه آزاد قشم در سال ۹۲

مدیرگمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم از رشد ۳۷ ممیز ۱۶ درصدی درآمدهای این گمرک در سال گذشته نسبت به سال ۹۱ خبر داد. محمد رضا عطاآبادی گفت: درآمد کسب شده گمرک منطقه آزاد قشم در سال ۹۲ از محل انجام تشریفات و اخذ عوارض، در تاریخ فعالیت ۲۴ ساله این گمرک […]

مدیرگمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم از رشد ۳۷ ممیز ۱۶ درصدی درآمدهای این گمرک در سال گذشته نسبت به سال ۹۱ خبر داد.

محمد رضا عطاآبادی گفت: درآمد کسب شده گمرک منطقه آزاد قشم در سال ۹۲ از محل انجام تشریفات و اخذ عوارض، در تاریخ فعالیت ۲۴ ساله این گمرک بی سابقه بوده است.

وی از برنامه ریزی مدون، فعالیت دو شیفت کاری و تلاش قابل تقدیر پرسنل زحمتکش گمرک سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان مهمترین عوامل رشد  ۳۷ ممیز ۱۶ درصدی درآمد این گمرک در سال ۹۲ نام برد.

مدیرگمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به عملیات تخلیه کالا در اسکله های بهمن و کاوه قشم تاکید کرد: طی سال گذشته افزون بر ۱۲۵هزار تن کالا به گمرکات منطقه آزاد قشم وارد شد که پس از انجام تشریفات گمرکی و اخذ عوارض مربوطه، در کوتاهترین زمان ممکن ترخیص و به صاحبان آن تحویل شد.

به گفته وی، سال ۹۲ نیز همانند سال های گذشته مواد اولیه وارداتی خدمات تولید کنندگان مستقر در منطقه آزاد قشم از معافیت پرداخت عوارض برخوردار بوده اند.

عطاآبادی در ارتباط با فعالیت های گمرک منطقه آزاد قشم در حوزه صادرات کالا اظهار داشت: سال گذشته ۲۵۰ هزار تن کالا که بیشتر آن محصولات شرکت سیمان قشم بود از طریق این گمرک به چند کشور خارجی صادر گردید.

افزایش ۲۵۰ درصدی صادرات کالا از گمرک منطقه آزاد قشم در سال گذشته در مقایسه با سال ۹۱ نیز از دیگر موضوعاتی بود که وی به آن اشاره کرد و این میزان رشد صادرات کالا را در تاریخ فعالیت های این مجموعه، بی سابقه دانست.

مدیرگمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم در پایان اظهار امیدواری کرد که روند روبه رشد درآمدهای این گمرک در سال ۹۳ نیز با افزایش میزان صادرات و واردات کالا ادامه داشته باشد.