افزایش ٢۵ درصدى قیمت بلیط لندینگ کرافت حمل خودرو در قشم

در حالی که مسئولین منطقه آزاد قشم به بالا بودن هزینه سفر به قشم اعتراف می کنند و  درحالى که قیمت حامل هاى انرژى هیچ تغییرى نکرده است هزینه بلیط شناورهای حمل خودرو در مسیر بندر پهل به لافت و بالعکس با ۲۵ درصد افزایش از ۱۸ هزار تومان به ۲۲۵۰۰ تومان تغییر کرد. لازم […]

در حالی که مسئولین منطقه آزاد قشم به بالا بودن هزینه سفر به قشم اعتراف می کنند و  درحالى که قیمت حامل هاى انرژى هیچ تغییرى نکرده است هزینه بلیط شناورهای حمل خودرو در مسیر بندر پهل به لافت و بالعکس با ۲۵ درصد افزایش از ۱۸ هزار تومان به ۲۲۵۰۰ تومان تغییر کرد.

لازم به ذکر است این تغییر بدون اطلاع رسانی قبلی انجام شده و تا کنون هیچ مقام رسمی در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

هم اکنون کرایه حمل و  عوارض از پُل به لافت عبارت است از : عوارض منطقه آزاد  ۳۹۹۰۰ تومان ، کرایه حمل از پُل به لافت  ۲۲۵۰۰ تومان،  عوارض دهیاری پُل  ۳ هزار تومان ،  بیمه و خدمات  ۵۸۰ تومان ، گمرگ ۲ هزار تومان ، عوارض شورای لافت و بخش مرکزی قشم  ۱۵۰۰ تومان جمع کرایه از پُل  ۶۹۴۸۰ تومان  که جمع کل هزینه دریافتی رفت و برگشت برای مسافرت یک خودرو سواری به قشم   ۹۱۹۸۰ تومان  اخذ می شود.

افزایش ۲۵ درصدی هزینه کرایه حمل خودرو به قشم با واکنش های زیادی در فضای مجازی مواجه شده اما عبدالله آشیانه مدیرعامل شرکت تعاونى فتح و پایانه هاى دریایى قشم در این خصوص گفته براى این افزایش دلائل قانع کننده اى داریم.