اعمال محدودیت شدید تردد به جزایر قشم

فرماندار قشم با استناد به تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا استان، خبر داد: اعمال محدودیت شدید تردد از جمعه ۸ فروردین فرماندار شهرستان قشم گفت: تردد قشموندان به خارج شهرستان از اسکله های شهید ذاکری و لافت از روز جمعه ۸ فروردین با محدودیت شدید همراه خواهد بود. علیرضا نصری تصریح کرد: بر اساس تصمیم […]

فرماندار قشم با استناد به تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا استان، خبر داد: اعمال محدودیت شدید تردد از جمعه ۸ فروردین

فرماندار شهرستان قشم گفت: تردد قشموندان به خارج شهرستان از اسکله های شهید ذاکری و لافت از روز جمعه ۸ فروردین با محدودیت شدید همراه خواهد بود.

علیرضا نصری تصریح کرد: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا و ابلاغ مقامات استانی در جهت قطع زنجیره انتقال بیماری، علاوه بر ممنوعیت ورود غیر قشموندان، سفر ساکنین به خارج شهرستان هم بامحدودیت شدید مورد کنترل قرار می گیرد.

رئیس ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در قشم، ادامه داد: برای بازگشت ساکنینی که در حال حاضر خارج از شهرستان به سر می برند سامانه ای طراحی شده و افراد می توانند با مراجعه به آن، اطلاعات خود را ثبت نموده تا پس از بررسی توسط شبکه بهداشت و درمان، شرایط لازم برای بازگشت آنان اعمال شود.

او افزود: شناسایی ساکنین با استناد به کارت ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو و کارت شهروندی سازمان منطقه آزاد صورت می پذیرد.

نصری ضمن قدردانی از همراهی بیش از ۷۰ درصدی مردم در اجرای برنامه های ستاد، توصیه به صبر، رعایت بیش از پیش برنامه های پیش گیرانه و پرهیز از تجمع در هر شکل و عنوانی از غیر ساکنان خواست هر چه سریع تر نسبت به خروج از شهرستان اقدام نمایند.

او تاکید کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف عدم برگزاری اجتماعات، لغو تردد های غیر ضروری، کاهش تماس و قطع زنجیره انتقال بیماری، اجرا می گردد و قوانین سختگیرانه از جمله توقیف خودرو، جریمه نقدی، اخذ هزینه های جانبی، پلمپ اماکن غیر ضروری که علیرغم تذکر و هشدار مبادرت به فعالیت نمودند، اعمال می شود.
فرماندار شهرستان قشم خاطرنشان کرد: از هشت تا بیست فروردین تنها خودرو های امدادی، درمانی، پلیس، حمل بار، مایحتاج عمومی و سوخت مجوز عبور خواهند داشت.
او از همه اهالی شهرستان خواست علاوه بر انصراف از سفر برون شهرستانی تا رفع خطر این ویروس منحوس از تردد های غیر ضروری درون شهری و روستایی نیز خودداری نموده، سلامت خود و اطرافیان را مهم ترین اولویت بدانند.

رئیس ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در قشم، تعامل، وجدان کاری و وفاق مردم مسئولان را در زمینه کنترل بیماری کرونا مثال زدنی و شایسته تقدیر دانست.