امروز

سه شنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۳:۳۸ بعد از ظهر

مدیرعامل شرکت گروه مپنا گفت: اگر وزارت نفت تشخصیص دهد و دعوت کند، همراهی می کنیم و ما آمادگی داریم سهم توتال را در فاز ۱۱ پارس جنوبی در اختیار بگیریم.

به گزارش مشرق، عباس علی آبادی مدیرعامل شرکت مپنا اظهار داشت: من فکر می کنم پتانسیل های داخلی از جمله مپنا می توانند اجرای بخش قابل توجهی از برنامه های وزارت نفترا در این اوضاع و احوال برعهده بگیرند، کمااینکه در دوران تحریم، فازهای پارس جنوبی را با توان داخلی توسعه دادیم،  پیشرفت بسیار خوبی هم در آنها بود و در دوره اخیر هم این فازها تکمیل شد.

علی آبادی با بیان اینکه “نباید فرصت را از دست دهیم و باید با اتکای ظرفیت های داخلی، صنعت نفت را توسعه دهیم”، گفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی اولین پیشنهاد مپنا به وزارت نفت بود، البته بعد از آنکه این پروژه به مپنا واگذار نشد، تا الان ما دیگر مذاکره ای با وزارت نفت در خصوص فاز ۱۱ پارس جنوبی نداشتیم.

وی افزود: مپنا در گذشته طرح توسعه ای را برای ۱۰۰ درصد پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی به مجموعه وزارت نفت پیشنهاد داده بود، اکنون نیز اگر وزارت نفت تشخصیص دهد و دعوت کند، همراهی می کنیم و ما آمادگی داریم سهم توتال را در فاز ۱۱ پارس جنوبی در اختیار بگیریم.

مدیرعامل شرکت گروه مپنا در پاسخ به اینکه “آیا این شرکت توانایی تأمین مالی سهم توتال در فاز ۱۱ پارس جنوبی را دارد؟”، گفت: ما مشکل تأمین سرمایه برای توسعه فاز ۱۱ نداریم.

وی ادامه داد: ما ثابت کرده ایم که می توانیم؛ مپنا تاکنون میلیاردها دلار در پروژه ها سرمایه گذاری کرده و الان بیش از ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه داریم که با سرمایه گذاری خودمان این ظرفیت را ایجاد کرده ایم.

علی آبادی تصریح کرد: ما هم از منابع داخلی استفاده می کنیم و هم امکان استفاده از سرمایه های خارجی وجود دارد؛ حتی پولهای سرگردان کشور که به صورت نقدینگی در جامعه وجود دارد را می توان با برنامه ریزی درست، به سمت توسعه پروژه ها سوق داد.

مدیرعامل گروه مپنا با بیان اینکه “متأسفانه نقدینگی در جامعه در خدمت سفته بازی است”، گفت: این حجم عظیم نقدینگی که در کشور وجود دارد را می توان به پروژه های توسعه ای کشاند و این پول ها به جای اینکه یکبار به سمت سکه و بار دیگر به سمت ارز بروند، می توانند برای کشور ارزش افزوده ایجاد کرده و برای مالکان خود نیز درآمدزایی به دنبال داشته باشند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=27662
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی