امروز

چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۵۸ بعد از ظهر

مدیر بنیاد مسکن شهرستان قشم از اعطای وام ۱۵۰ میلیون ریالی به واحد های مسکونی روستایی قشم خبر داد.

محمد رضا ترکی زاده با بیان این مطلب گفت: عقد قرار داد اعطای ۱۰۰ فقره تسهیلات فردی ۱۵۰ میلیون ریالی از محل سهمیه سال ۹۳ با همکاری بانک ملی در در گهان و رمکان و صادرات در روستای طبل در حال انجام است.

وی اعلام کرد: این تسهیلات در راستای تامین مسکن جوانان در روستاها پرداخت می شود و تا کنون به متقاضیان روستاهای کورزین، تنبان ، درکوه، رمکان و طبل پرداخت شده است و یا در حال پرداخت شدن است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان قشم یادآور شد : وام مقاوم سازی واحد های روستایی با هدف اجرای طرح ویژه مسکن روستایی با همکاری سیستم بانکی و باز پرداخت ۱۵ ساله و دوره تنفس دوساله باکارمزد ۴ درصد با نظارت نظام فنی روستایی در سراسر کشور پرداخت می شود.

وی اظهار کرد : ۳۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سقف فردی ۱۲۵میلیون ریال از محل اعتبارات سال ۹۱ تحت عنوان طرح ویژه مسکن روستایی به ۳۰۰ نفر از جوانان در روستاهای غرب جزیره قشم از ظریق بانکهای تجارت و صادرات پرداخت شده است که این واحد های احداثی از پیشرفت قابل ملاحظه و کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

محمد رضا ترکی زاده همچنین در خصوص اجرای طرح هادی روستاهای جزیره قشم اظهار داشت : طرح هادی روستاهای دولاب و دوربنی با اعتباری بالغ بر ۷میلیارد ریال از محل اعتبارات  استانی به پایان رسیده است.

وی افزود : احداثات طرح هادی در روستای دولاب شامل اجرای  آسفالت به طول ۱۱۹۸ متر و ۱۲هزار متر مربع مساحت و ،۱۲ هزار مترمربع  زیر سازی ، ۲۳۰۰ متر جدول گذاری ، ساخت ۳۹۰۰ مترمربع پیاده رو  و در روستای دوربنی شامل اجرای  آسفالت به طول ۸۴۴ متر و مساحت ۷۲۰۰ متر مربع و ۷۲۰۰ مترمربع زیر سازی  است .

مدیر بنیاد مسکن شهرستان قشم خاطر نشان کرد : طرح هادی در ۷۴ درصد روستاهای جزیره انجام شده است و هم اکنون در روستاهای چاهو غربی و مرادی  پروژه های  زیر سازی ، پیاده رو سازی ، جدول کشی در دست اقدام می باشد و در جزیره لارک نیز سنگ فرش کوچه و معابر انجام شده است که مابقی آن نیز با اعتبار یک میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون ریال تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: پروژه سنگ فرش معابر جزیره هنگام با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال در حال انجام است وطرح هادی دیگر روستاها به دلیل کمبود اعتبار انجام نشده که در صورت تامین اعتبار به تدریج انجام خواهد شد.

ترکی زاده از اجرای طرح مطالعاتی  طرح هادی در ۴ روستا تا آخر شهریور ماه خبر داد و خاطر نشان کرد : با اجرای طرح مطالعاتی در روستاهای بنگالی ، عایشه آباد ، منصور آباد و تورگان طرح مطالعاتی ۱۰۰ درصد روستاهای جزیره انجام خواهد شد.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی