امروز

پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۱۸ قبل از ظهر

شیخ عبدالرحیم خطیبی در نماز جمعه اهل سنت شهر قشم گفت : اعدام رهبر شیعیان عربستان برای همه امت اسلامی تکان دهنده بود و امت اسلامی و علمای شیعه و سنی آن را محکوم کرده اند.

وی افزود : اعدام یک مرجع دینی مردم که فقط انتقادی از حکومت داشته است و با توجه به اینکه در قبضه آنها بوده است جای بسی تامل دارد.

امام جمعه اهل سنت قشم با بیان اینکه  کشتن یک مسلمان  از جنبه دینی قابل اغماض نیست ، تصریح کرد :  کسی که اعتراضی به صورت انتقاد مسالمت آمیز دارد و بخواهد از حقوق یک جمع دفاع کند  در هیج جای دین دیده نشده که آن را اعدام کنند  و حتی با شورشیان هم این گونه رفتار نمی شود مگر اینکه قیام مسلحانه کنند .

وی با بیان اینکه  در متن فقه اسلامی این رفتار تائید شده نیست اظهار داشت : تعهدات دینی و اخلاق دینی هم  این رفتار را تائید نمی کند و این اقدام  نشان  دهنده ضعف حکومت است و این همان رفتاری است که دشمنان اسلام به دنبال آن هستند.

شیخ خطیبی ادامه داد : رفتاری خشنی که داعش انجام می دهد باعث شده تا موجی علیه اسلام به وجود آید  و کشورهای غربی  رفتارهای داعش را منتسب به اسلام و مسلمانان می دانند و اعدام شیخ نمر هم با این شکل به این جو سازی غرب علیه اسلام  دامن می زند .

وی با اشاره به نحوه شهادت شیخ نمر بیان داشت :  گردن زدن یک مرجع دینی هیج جایگاهی در نگاه دینی و هیچ توجیهی در اسلام و دیدگاه رحمانی اسلام ندارد و این اقدام در با توجه   وضعیت کنونی جهان اسلام که دشمنان به دنبال تفرقه و جنگ داخلی بین مسلمین هستند به مصلحت امت اسلام هم نبود.

امام جمعه اهل سنت قشم در ادامه سخنان خود حرکت ناشایست حمله و آتش سوزی سفارت عربستان را نیز محکوم کرد و گفت : برخورد به سفارت هم در جای حود قابل تامل است و این رفتارهای خود سرانه آن چیزی است که از آن رنج می بریم ، این اقدام  افرادی خودسر و  به بدور از قوانین بین المللی ،  کشور را در وضعت منفعلانه قرار داد .

وی افزود : همین رفتارهای تند و حساب نشده  باعث می شود که کشورهای اسلامی به جان هم بفتند و امت اسلامی باید با اعتدال در هر مذهبی که هستند از تفرقه  و افراطی گری دوری کنند که اقدامات خوسرانه و بی منطق  در هر عمل و عکس العملی خطر جنگ مذهبی را به وجود می آورد

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=13861
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی