اعتبارات خوبی برای مقابله با ریزگردها و احیای تالاب‌ها در نظر گرفته‌ایم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، معصومه ابتکار امشب در حاشیه جلسه شورای اداری کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از معضلاتی که با آن‌ها رو به رو هستیم، مسئله الگوی مصرف منابع است و ایران از منابع عظیم نفت و گاز برخوردار است و از آنجایی که سال‌ها یارانه برای آن صرف می‌شد، […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، معصومه ابتکار امشب در حاشیه جلسه شورای اداری کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از معضلاتی که با آن‌ها رو به رو هستیم، مسئله الگوی مصرف منابع است و ایران از منابع عظیم نفت و گاز برخوردار است و از آنجایی که سال‌ها یارانه برای آن صرف می‌شد، الگوی مصرف در مورد انرژی الگوی مناسبی نیست و براساس ابلاغیات مقام معظم رهبری باید میزان مصرف انرژی در کشور مدیریت شود.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه الگوی مصرف باید ۵۰ درصد اصلاح شود، افزود: خوشبختانه این سیاست‌گذاری همراه با مصوبه دولت مبنی بر اقتصاد کم کربن، عزم سازمان‌ها را در اصلاح و کاهش گازهای گلخانه‌ای جزم کرده و این برنامه، مصوب دولت است و در طول برنامه ششم اجرا می‌شود و بر اساس توافقات صورت‌گرفته در ارتباط با کاهش گازهای گلخانه‌ای، مقرر شده‌ ۴ درصد انتشار داوطلبانه و غیرمشروط و ۸ درصد مشروط به رفع کامل تحریم‌ها کاهش پیدا کند.

ابتکار خاطرنشان کرد: یکی از زمینه‌های مهم کار اصلاح مصرف الگوی خانگی است و می‌توان با تنظیم و معاینه فنی مداوم موتورخانه مصرف گاز، برق و سوخت را کاهش دهیم و به طبع آن کاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد و کاهش آلودگی هوا را نیز ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات در بخش محیط زیست ۱۳۳ درصد افزایش پیدا کرده‌ است، تصریح کرد: اعتبارات خوبی را در زمینه مقابله با ریزگردها و احیای تالاب ها درنظر گرفته‌ایم و همچنین اعتبارات خوبی برای حمایت از کاهش آلودگی در کلان شهرها در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور ابراز داشت: اعتبارات محیط زیست به سازمان محدود نشده بلکه همه سازمان‌ها وظایف و اعتباراتی دارند که باید در بهبود وضع محیط زیست رعایت و هزینه کند.

ابتکار گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای تالاب و مقابله با ریزگردها، ۳۰۰ میلیارد تومان برای خودروهای فرسوده و حمل و نقل عمومی به شکل سود تسهیلات برای افراد خواهان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده‌ است.

انتهای پیام/