اصلاح ساختار اقتصادی دست رانتخواران را کوتاه می کند

امام جمعه شهرستان قشم گفت: اصلاح ساختار اقتصادی یکی از مهمترین نیازهای کشور است که هم اکنون در دستور کار قرار گرفته که اجرای درست این جراحی  دست رانتخواران را کوتاه و زمینه برقراری عدالت اجتماعی را فراهم می کند.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: اصلاح ساختار اقتصادی یکی از مهمترین نیازهای کشور است که هم اکنون در دستور کار قرار گرفته که اجرای درست این جراحی  دست رانتخواران را کوتاه و زمینه برقراری عدالت اجتماعی را فراهم می کند.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه های نمازجمعه این هفته قشم بیان کرد: برخی افراد که برای عیاشی های خود و فرزندانشان با استفاده از رانت های ایجاد شده دچار مشکل می شوند باید هم با اصلاح ساختار اقتصادی جدید کشور مشکل داشته باشند.

وی اظهار کرد: اصلاح نظام بانکی، مالیاتی، ساختار بودجه، بهبود فضای ساختار کسب و کار، دانش بنیان کردن اقتصاد، تحقق اقتصاد منهای نفت، خودکفایی در کالاهای اساسی و راهبردی، تامین امنیت غذایی و درمانی از مهمترین نتایجی است که با اجرای این جراحی بزرگ و با حمایت مردم حاصل می شود.

خطیب جمعه قشم با بیان اینکه راه چیره شدن بر تورم افسارگسیخته این چندسال اخیر، جراحی بزرگ اقتصادی است، افزود: دو ماموریت دولت رفع موانع شکوفایی اقتصاد و حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی است که ارز ترجیحی یکی از مشکلات بزرگ پیش روی تحقق این اهداف بود که رانت خواران را حذف می کند.

وی حمایت از دستاوردهای دولت را جهاد فی سبیل الله دانست و افزود: اگر به دقت حرکت های دشمن و رانت خواران داخلی را رصد کنیم متوجه می شویم که واکنش های گسترده منفی به این رویداد خود نشان دهنده درست بودن مسیر اجرا دارد.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: برای جلوگری از هدررفت سرمایه های کشور باید یارانه دادن هوشمند شود؛ زیرا تا پیش از این نیمی از یارانه های غیرهوشمند به کشورهای همسایه می رفت و عملا از دست ملت ایران به هدر برده می‌شد.

همه کمر به امیدآفرینی ببندند

وی نقش سپاه و بسیج را برای خدمت به مردم حائز اهمیت دانست و افزود: باید همه کمر برای امیدآفرینی و کار ببندند تا مشکلات مردم در روستاها و شهر حل شود.

خطیب جمعه قشم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مولفه های مهم قدرت، مساله جمعیت است و با توجه به حرکت به سمت پیری نسل کشور، می طلبد فرزندآوری در جامعه سرعت بیشتری به خود گیرد.

وی با بیان اینکه جمعیت سالم پرنشاط می تواند در جامعه گره گشا باشد و جوانان متعهد و بادانش انقلابی می توانند راهگشا باشند، اضافه کرد: جمعیت بانشاط جوان تحصیلکرد و با داشتن فن مورد نیاز کشور است و سیاست گزاری هایی شده و باید اجرایی شود.

فارس