اصرار بر استعفا یا اجماع برای ابقای منتجب‌نیا/ استقبال انقلابی‌ها از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب»

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، گزارش هفتگی این هفته به بررسی اخبار جدید از تحولات در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی،انتقادات اعضای خانه احزاب از عدم توجه دولت به احزاب و کشمکش‌های اعضای اعتماد ملی برای ابقا یا موافقت با استئفای رسول منتجب‌نیا می پردازد. *جبهه مردمی نیروهای انقلاب، همچنان پیش‌رو و پویا […]

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، گزارش هفتگی این هفته به بررسی اخبار جدید از تحولات در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی،انتقادات اعضای خانه احزاب از عدم توجه دولت به احزاب و کشمکش‌های اعضای اعتماد ملی برای ابقا یا موافقت با استئفای رسول منتجب‌نیا می پردازد.

*جبهه مردمی نیروهای انقلاب، همچنان پیش‌رو و پویا

*«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» در نامه‌ای به وزارت کشور اعلام موجودیت کرد

در پی اعلام موجودیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، موجودیت این جبهه طی نامه‌ای به وزارت کشور اعلام شد.

*اعلام حمایت ۱۵۰ فعال سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و رسانه‌ای از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب»

فهرست اسامی ۱۵۰ نفر دیگر از حامیان “جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی” منتشر شد.برخی از این اسامی به شرح زیر است: سید عزت‌الله ضرغامی،حبیب کاشانی، پرویز داودی،فریدون احمدی،داود دانش جعفری،حمید استیلی، حسن غفوری‌فرد،سعید آجرلو،موسی الرضا ثروتی،فریدالدین حداد عادل،سید مهدی خاموشی،سید محسن دهنوی،سید جواد ساداتی نژاد و…

*باهنر:نامزد نهایی جبهه پیروان همان گزینه جبهه مردمی نیروهای انقلاب است

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر اینکه کاندیدای نهایی جبهه پیروان همان کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب است که می‌خواهیم درباره او وحدت کنیم، گفت:جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می‌تواند محوریت جریان اصولگرا را انجام دهد و ما به دنبال آن هستیم که زودتر بتوانیم این تکثر را به حداقل برسانیم. 

*عبدالحسین روح الامینی:فکر،همت‌، خانواده و حزبم را در اختیار وحدت نیروهای مردمی انقلاب اسلامی قرار خواهم داد

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران ضمن اعلام حمایت از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: بنده، فکرم، همت‌ام و خانواده و حزبم را در اختیار وحدت نیروهای مردمی انقلاب اسلامی قرار خواهم داد.

*شریعتی:تحلیل پیرامون «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» در اولویت جمعیت رهپویان است

سخنگوی جمعیت رهپویان با تشریح جزئیات جلسه شورای مرکزی رهپویان، پیرامون موضع این جمعیت درمورد اعلام موجودیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» در فاصله جلسه قبل تا این جلسه اعلام موجودیت کرد، پیشنهادی از سوی اعضا مطرح و مقرر شد که آغاز به کار “جبهه مردمی” و تحلیل پیرامون آن به صورت ویژه در اولویت این جلسه شورای مرکزی رهپویان قرار گیرد.

*روستاآزاد:روحانی با مردم صادق باشد و برای انتخابات کاندیدا نشود

عضو هیأت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب با بیان اینکه روحانی با مردم صادق باشد و برای انتخابات کاندیدا نشود گفت: تلاش جبهه مردمی این است که به جای فضای قفل سیاسی فعلی فضای علمی و کارشناسی منطبق با اصول و ارزش‌های انقلاب حاکم شود.

*محمدی:دولت باید به مردم بازگردد

عضو هیأت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ چیز بدتر از انکار مشکلات مردم نیست، گفت: استراتژی آقای روحانی برای ماه‌های آینده کارنامه‌سازی، انکار مشکلات مردم، تخریب رقبا و منتقدان و وعده دادن به آینده است.

*صدای پای انتخابات از جلسات حزبی

*جلسه برخی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در منزل منتجب‌نیا

جلسه برخی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی شب ۱۱دی ۹۵ در منزل رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب برگزار شد.

در این جلسه درباره استعفای دبیرکل، فعالیت کلی حزب اعتماد ملی و برخی از اختلافات گفت‌و‌گو و تبادل نظر شد.

منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی مجددا خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت که از قائم مقامی حزب استعفا نکرده است.

گرامی‌مقدم:مخالفت شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با استعفای دبیرکل

سخنگوی حزب اعتماد ملی با اشاره به جلسه شورای مرکزی این حزب و بررسی برخی اختلافات اظهار داشت: استعفای دبیرکل حزب در دستورکار قرار گرفت که اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به اتفاق آرا با پذیرش استعفا موافقت نکردند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به استعفای آقای منتجب‌نیا (قائم مقام حزب) نیز ورود کرد یا خیر، گفت: خیر، استعفای آقای منتجب‌نیا در دستورکار نبود.

شریف:تعیین آلترناتیو برای روحانی ضرورت است

دبیرکل حزب همبستگی دانش‌آموختگان با تأکید بر اینکه تعیین آلترناتیو برای روحانی یک ضرورت است، گفت: عقل سیاسی ایجاب می‌کند در کنار آقای روحانی یک نفر دیگر هم حضور داشته باشد.

حشمتیان:مطهری یکی از گزینه‌های جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان برای انتخابات سال ۹۶ است

رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران با بیان اینکه تاکنون ۱۶ گزینه برای انتخابات ریاست جمهوری در دستورکار داریم، گفت: مطهری یکی از گزینه‌های جبهه مستقلین و اعتدالگرایان برای انتخابات ۹۶ است.

باهنر:رهبر انقلاب اسفندماه اعضای جدید مجمع تشخیص را اعلام می‌کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تمرکز دوره هفتم مجمع بر «نظارت و اجرای سیاست‌های کلی» به جای تدوین سیاست‌ها خبر داد و گفت: دوره ششم مجمع در حال اتمام است و رهبر معظم انقلاب اسفندماه اعضای جدید مجمع تشخیص را اعلام می‌کنند.

میرسلیم:حزب موتلفه وارد صحنه انتخابات شده است نه سید مصطفی میرسلیم

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه حزب موتلفه وارد صحنه انتخابات شده است نه سید مصطفی میرسلیم گفت: ما در جامعه با موضوعی به نام دوقطبی مواجه هستیم و برای یکپارچگی حول محور رهبری باید فداکاری کرد.

خرازی:کاندیداتوری من برای انتخابات ریاست جمهوری شایعه است

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان شایعه کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری۹۶ را تکذیب کرد.

*نشست شورای مرکزی خانه احزاب ایران برگزار شد

جلسه شورای مرکزی خانه احزاب ایران (دوشنبه ۱۳دیماه) در محل خانه احزاب ایران با حضور سید ابوالفضل‌ رضوی معاون مناطق محروم،عشایری و روستایی ریاست جمهوری و به ریاست قدرتعلی حشمتیان برگزار شد.

مرتضوی کیاسری:احزاب انتظار بیشتری از روحانی داشتند/ دولت وفای به عهد نکرد

دبیرکل مجمع جانبازان انقلاب اسلامی در جلسه شورای مرکزی خانه احزاب در تذکر میان‌دستور خود اظهار داشت: این دولت مدعی است که در بحث تحزب اقدامات ویژه‌ای انجام داده‌، اما حقیقت این است که دولت دهم کرکره را پایین کشیده بود و دولت یازدهم آن کرکره را بالا کشید.

وی با تأکید بر اینکه از آقای روحانی انتظار بیشتری داشتیم، گفت: امروز متأسفانه شاهد این هستیم که وزارت کشور هیچ پیشنهادی درباره بودجه احزاب به مجلس تقدیم نکرده است.

عضو شورای مرکزی خانه احزاب ایران با تأکید بر اینکه دولتی‌ها در حق احزاب وفای به عهد نکردند، گفت: احزاب از عملکرد دولت در حوزه سیاسی راضی نیستند.

*کواکبیان درباره کاندیداتوری‌اش در سال ۹۶ واکنش نشان داد

کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در پاسخ به سوالی درباره کاندیداتوری‌اش در سال ۹۶ اظهار داشت: مواضع حزب مردم‌سالاری در کنگره آینده حزب مشخص خواهد شد.

حشمتیان:آیین‌نامه استانی خانه احزاب ایران تصویب شد

رئیس خانه احزاب ایران با بیان اینکه نشست فصلی خانه احزاب ایران به دلیل به زمان دیگری موکول شد، گفت: ۷ بهمن‌ماه نشست فصلی خانه احزاب ایران برگزار می‌شود و ما دیگر منتظر وزارت کشور نخواهیم ماند.

*همایش جوانان اصلاح طلب اواخر دیماه به میزبانی حزب اراده ملت برگزار می‌شود

دبیر شاخه جوانان و دانشجویان حاما از برگزاری همایش جوانان اصلاح طلب به میزبانی حزب اراده ملت خبرداد

*آیین‌نامه تشکیل خانه احزاب در استان‌ها به استانداران ارائه شد

رئیس خانه احزاب ایران با ارسال نامه ای خطاب به استانداران سراسر کشور آیین‌نامه تشکیل، شرح وظایف، اختیارات و نحوه اداره دفتر نمایندگی خانه احزاب ایران در استانها را ارائه کرد

*حشمتیان با صدور نامه‌ای به لاریجانی خواستار پیگیری تخصیص ردیف یارانه احزاب در بودجه سال۹۶ شد

رئیس خانه احزاب ایران با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی  خواستار پیگیری تخصیص ردیف یارانه احزاب در بودجه ۱۳۹۶ شد.

انتهای پیام/