اشتغال اتباع خارجی در قشم آزاد شد

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: قشم و چهار شهرستان دیگر این استان از ممنوعیت اشتغال اتباع خارجی خارج شده است. هادی ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به کارگیری اتباع افغانستانی در شهرستان های بندرعباس، قشم، کیش، حاجی آباد و […]

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: قشم و چهار شهرستان دیگر این استان از ممنوعیت اشتغال اتباع خارجی خارج شده است.

هادی ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به کارگیری اتباع افغانستانی در شهرستان های بندرعباس، قشم، کیش، حاجی آباد و پارسیان از ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری به صورت محدود از سوی وزارت کشور برداشته شده است.
وی افزود: برداشته شدن این ممنوعیت تنها شامل اتباعی می شود که در طرح آمایش ششم شرکت کرده اند و از این رو می توان نسبت به ایجاد دفترهای وکالت برای ساماندهی اتباع خارجی اقدام و برای آنان پروانه کار صادر کرد.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: طرح آمایش ششم آخرین آمایش صورت گرفته از وضعیت اتباع و مهاجرین خارجی در این استان است.