اسکله کاوه با ۱۳۲ میلیون یورو توسعه می یابد

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اسکله کاوه با اعتبار ۱۳۲ میلیون یورویی دولت تدبیر و امید و سازمان منطقه آزاد قشم با هدف تقویت حوزه فعالیت های اقتصادی توسعه می یابد. دکتر علی اکبر شعبانی فرد با بیان این مطلب افزود: توسعه اسکله کاوه با ایجاد کیوال (دیوار بتنی) به طول ۷۶۰ متر و […]

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اسکله کاوه با اعتبار ۱۳۲ میلیون یورویی دولت تدبیر و امید و سازمان منطقه آزاد قشم با هدف تقویت حوزه فعالیت های اقتصادی توسعه می یابد.
دکتر علی اکبر شعبانی فرد با بیان این مطلب افزود: توسعه اسکله کاوه با ایجاد کیوال (دیوار بتنی) به طول ۷۶۰ متر و با استحصال ۴۴ هکتار پس کرانه ساحل در یک زمانبندی ۲۴ ماهه انجام می شود.
وی ادامه داد: با اتمام این پروژه مهم، امکان تخلیه بار تا سقف ۱۵ میلیون تن در سال برای فعالان بخش اقتصادی در این منطقه فراهم می شود.
به گفته سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، توسعه اسکله کاوه براساس برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه تقویت فعالیت های اقتصادی مناطق آزاد کشور و نقش آفرینی این مناطق در اقتصاد کلان کشور انجام می شود.
وی با اشاره به شرایط  پهلوگیری کشتی های با تناژ بالا در اسکله کاوه قشم اظهار داشت: با توسعه این اسکله امکان پهلوگیری همزمان چند شناور با تناژ بالا برای تخلیه و بارگیری کالا در این اسکله امکانپذیر می شود.
شعبانی فرد یادآور شد: با توجه به برنامه ایجاد صنایع مهم حوزه انرژی ، نفت و گاز و ساخت کارخانه های تولید فولاد و آلومینیوم در منطقه آزاد قشم و فعال بودن صنایع مهمی همانند تولید سیمان، ذوب و روی، روغن های صنعتی و موارد دیگر، توسعه اسکله کاوه در قشم بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
وی در پایان تصریح کرد: با توسعه اسکله کاوه در منطقه آزاد قشم، امکان تخلیه بار کشتی هایی که به مقصد اسکله شهید رجایی بندرعباس بارگیری کرده اند اما به دلیل ترافیک تخلیه کالا مجبورند روزهای متوالی روی آبهای خلیج فارس در انتظار بمانند، بیش از پیش فراهم می شود.