اسلام سعودی اسلام خشونت، تکفیر، قتل و برادر کشی و پرورش تروریسم است

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان به دیدار خانواده شهدای فاجعه منا و حادثه سقوط جرثقیل مکه با رهبر انقلاب اسلامی و بیانات معظم له در این دیدار و فریاد ایشان علیه آل سعود اشاره و اظهار کرد:باید برای آگاهی بخشی به مسلمانان جهان و معرفی چهره کریه و منفور آل […]

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان به دیدار خانواده شهدای فاجعه منا و حادثه سقوط جرثقیل مکه با رهبر انقلاب اسلامی و بیانات معظم له در این دیدار و فریاد ایشان علیه آل سعود اشاره و اظهار کرد:باید برای آگاهی بخشی به مسلمانان جهان و معرفی چهره کریه و منفور آل سعود و طرد انان از جهان اسلام این  فریاد علیه آل سعود و هم دستان آنان به گفتمان غالب و رایج جهانی تبدیل شود

حجت الاسلام والمسلین جوکار گفت: عید قربان، عید بزرگ اسلامی، عید وحدت امت اسلام، عیدی است که همه مسلمانان باید با دلخوشی و حسن نیت نسبت به هم و رعایت حسن برادری و اخوت دوشادوش هم در کنار خانه خدا قرار بگیرند و در سرزمین منا حضور یابند و به مناسک و اعمال خود برسند اما متاسفانه امسال حاجیان ایرانی و بسیاری از کشورهای اسلامی به تبعیت از ایران اسلامی از به جا آوردن این اعمال محروم هستند.

وی به عید قربان سال گذشته و حادثه ناگوار منا اشاره کرد و گفت:بر اثر بی لیاقتی و بی کفایتی و سو مدیریت آل سعود خبیث جمع زیادی از زائران بییت الله الحرام به شهادت رسیدند و عید جهان اسلام را به عزای عمومی تبدیل کردند.

جوکار گفت: در حرم امن الهی، آل سعود به جای تامین امنیت این زائران با سو مدیریت موجبات شهادت عده کثیری از انان را فراهم اورد.

وی سکوت جوامع مدعی حقوق بشر در مورد فاجعه منا را مرگبار و ننگین توصیف کرد و افزود: مدعیان حقوق بشر که گاهی اوقات به تلف شدن حیوانات نیز واکنش می دهند و اعدام افراد شرور و  خائن و منافق را امری غیر حقوق بشری عنوان می کنند در برابر شهادت بیش از ۷ هزار زائر بیت الله الحرام سکوت پیشه کردند.

امام جمعه شهرستان قشم به واکنش مقام معظم رهبری پس از وقوع حادثه منا اشاره و ان را فریادی انقلابی و عاشورایی عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری هم در زمان وقوع حادثه منا و پس از ان و هم در پیامی که امسال به مناسبت حج ابراهیمی خطاب به مسلمانان جهان دادند نسبت به این حادثه موضع گیری حکیمانه فرمودند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار پیام رهبر معظم انقلاب را حکیمانه، دلسوزانه، مدبرانه و عالمانه و سوزناک توصیف کرد و افزود: این پیام با ظرافت های خاص آبروی آل سعود را برد و آنان را درجهان مفتضح تر کرد.

وی به دیدار خانواده شهدای فاجعه منا و سقوط جرثقیل در مکه با رهبر انقلاب اسلامی اشاره و بیانات معظم له در این دیدار و فریاد ایشان علیه آل سعود را عالمانه عنوان کرد و افزود: باید برای آگاهی بخشی به مسلمانان جهان و معرفی چهره کریه و منفور آل سعود و ترد انان از جهان اسلام این  فریاد علیه آل سعود و هم دستان آنان به گفتمان غالب و رایج جهانی تبدیل شود.

خطیب نماز جمعه قشم گفت: ایران اسلامی هیچگاه نخواهد گذاشت حادثه منا به دست فراموشی سپرده شود و از این حادثه تلخ به عنوان فرصتی برای روشنگری و بصیرت افزایی علیه آل سعود بهره خواهد برد.

وی به سخنان موهوم مفتی وهابی سعودی و تکفیر مسلمانان ایران توسط وی اشاره کرد و گفت: اسلام ما با اسلام وهابیت تفاوت دارد چرا که اسلام سعودی اسلام خشونت، تکفیر، قتل و برادر کشی و پرورش تروریسم است در حالی که ما این اسلام را قبول نداریم و اسلام ما اسلام رافت و رحمت و مهربانی و استدلال و منطق و اسلام ناب محمدی است.

 

امام جمعه شهرستان قشم همچنین به ابلاغ سیاست های کلی خانواده از جانب مقام معظم رهبری به روسای قوای سه گانه  در هفته گذشته نیز اشاره کرد و گفت: یک بند بسیار مهم این سیاست ها ایجاد نهضت فراگیر ملی ازدواج اسان برای ترویج  آسان بود که امیدواریم این بند توسط مردم و با کمک مسئولین محقق شود.

 

حجت الاسلام جوکار در ادامه به فرا رسیدن روز عرفه پرداخت و گفت: روز عرفه از یک طرف روز دعا و نیایش و عرفان و شناخت و راز ونیاز با خدا و روز طلب عفو وطلب مغفرت جانب خداوند است.

وی گفت: اگر کسی در لیالی قدر نتواند مورد غفران قرار بگیرد در طول سال بخشیده نمی شود مگر آنکه در روز عرفه حاضر شود و دعای پر سوز آن را قرائت کند.

جوکار به ورود یک شهید گمنام به جزیره قشم طی هفته آینده و هم زمان با دعای عرفه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با حضور این شهید مراسم قرائت دعای عرفه امسال با شور و معنویت و حرارت بیشتری برگزار شود.