امروز

دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۶:۳۳ بعد از ظهر

 فیلمساز مطرح هرمزگانی با بیان اینکه با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی متولی در استان هیچگونه حمایتی از هنرمندان ندارند، افزود: هنرمندان باید با جیب خالی مبارزه کنند و بدون شک این بی توجهی ها نتیجه‌ای جز مظلوم و مغفول ماندن حوزه فرهنگ در این استان در پی ندارد .

 اصغر بشارتی هنرمند عکاس نام آشنای جزیره قشم طی سال های اخیر با ارسال عکس هایی کم نظیر از طبیعت زیبای زیر آب و همچنین ویژگی های طبیعت خارج از آب جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس توانسته نگاه و توجه جشنواره های جهانی را به خود جلب کند.

این هنرمند عکاس سازمان منطقه آزاد قشم طی چند سال گذشته موفق به کسب جوایز بین المللی از کشورهایی همچون ژاپن، انگلستان، آرژانتین، هندوستان، آفریقا و ترکیه شده و دارای مدرک بین المللی عکاسی زیرآبssi آلمانو همچنین کسب ۱۵ مقام جهانی را از آن خود کرده و یکی از پر افتخارترین عکاسان کشوری است.

آمار جوایز دریافتی اصغر بشارتی از جشنواره های مختلف هنری ایران نیز قابل شمارش نیست و بسیار خرسندیم که نام قشم با هنر عکاسی این هنرمند بومی، در حوزه هنری کشورهای مختلف شناخته شده است در زیر گفت و گوی پایگاه خبری فرهنگ کده با این هنرمند پرافتخار کشوری و مردمی را دنبال کنید.

دستگاه های فرهنگی در استان هیچ گونه حمایتی از هنرمندان ندارند

اصغر بشارتی، عکاس و فیلمساز مطرح هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده، اظهار کرد: از سال ۱۳۸۶ وارد حیطه هنری عکاسی و مستند سازی شدم و در زمینه عکاسی خود آموخته هستم و با با دوربین خانگی کار عکاسی را آغاز کردم.

عکاس مطرح هرمزگانی در ادامه با بیان اینکه دغدغه ای ندارم چرا که به جز خدا به کسی متکی نیستم، افزود: دستگاه های فرهنگی متولی در استان هیچگونه حمایتی از هنرمندان ندارند.

انتقال دادن نایده ها و ناگفته ها به گوش مردم و مسئولان رسالت هنرمند است

بشارتی به آرزوی هنری خود که دوست دارید محقق شود اشاره کرد و گفت: در دنیای هنر آرزو دارم فیلم هام به جشنواره راه پیدا کنند و همچنین دوست دارم که همه واقعیت های جامعه را در قالب عکس و فیلم به مردم بگویم.

وی با اشاره به اینکه منتقل کردن نایده ها و ناگفته ها را به گوش مردم و مسئولان و به نوعی روشنگری در جامعه یکی از رسالت های هنرمندان است، افزود: رسالتم به عنوان یک هنرمند این است که بتوانم با فیلم و عکس های خودم زیبایی‌ ها دنیا که از نگاه خودم است به دیگران منتقل کنم و هنرمند نباید با یک کاری که انجام می دهد یا مقامی کسب می کند غرور داشته باشد.

هنرمندان هرمزگان به خود باوری نرسیدند/هنرمندان با جیب خالی مبارزه می کنند

فیلمساز مطرح هرمزگانی بیان کرد: استعدادهای هنری در هرمزگان ناشناخته مانده و یکی از دلایل آن این است که هنرمندان هرمزگان به خود باوری نرسیدند و ترس دارند و همان طور که خودم اوایل ترس داشتم و خیال می‌کردم که فقط تهرانی‌ها فیلمساز هستند.

بشارتی بی توجهی مسئولان به هنر را مهم ترین مشکلات جامعه هنری دانست و گفت: هنرمندان باید با جیب خالی مبارزه می کنند چرا که حمایت نمی‌شوند و بدون شک این بی توجهی ها نتیجه‌ای جز مظلوم و مغفول ماندن حوزه فرهنگ در این استان در پی ندارد .

فیلم «پلاستیک» آخر کار هنری ام در زمینه فیلمسازی است

وی در خصوص آخرین کار هنری در زمینه فیلمسازی اشاره کرد و افزود: فیلم «پلاستیک» آخر کار هنری ام در زمینه فیلمسازی می باشد که با نویسندگی ، کارگردانی، تهیه کنندگی و تصویربرداری خودم با تدوین و صداگذاری منصور وحدانی بازیگر ماهر سرودی ساخته شده است.

این مستند ساز هرمزگانی در ادامه تصریح کرد: فیلم «پلاستیک» در رابطه با محیط زیست که با انداختن یک پلاستیک چگونه ماهی ها را از بین می بریم که این فیلم دو ماه و ۲ روز ساخته شده است و این فیلم نخستین جشنواره ای که فرستادم جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران بود که خوشبختانه جزء ۲۹ فیلم برتر مستند از بین ۲۸۰ فیلم قرار گرفت.

بشارتی به برنامه های آینده خود اشاره کرد و گفت: ۳ تا کار در حال تصویر برداری هستم که با عنوان «لاکپشت پوزه عقابی ۹ سال»، «خرچنگ ویلونزن ۶ سالـ» و «صید میگو ۱۰سال» است.

فیلمسازان مورد حمایت قرار نمی گیرند

وی با بیان اینکه هنرمندان هرمزگانی کمتر به سمت فیلمسازی می روند، خاطر نشان کرد: هزینه فیلم سازی بسیار زیاد است و از طرفی هم مورد حمایت قرار نمی گیرند و به همین دلیل کمتر هنرمندان به سمت این حیطه هنری رفته اند.

اصغربشارتی متولد ۵۶ در جزیره قشم به دنیا آمد که دارای مدرک بین المللی عکاسی زیرآبssi آلمان و فوق دیپلم عکاسی است و فعالیت های جهانی او «ثبت دو اثر عکس لنج سازی در کتاب یونسکو ۱۳۹۰» و «تصویر بردار فیلم لنج سازی و ثبت آن در یونسکو ۱۳۹۰» است.

بخش از مقام های کسب شده جهانی اصغر بشارتی می توان به مدال طلا مسابقات جهانی نوروز تاجیکستان ۲۰۱۷، مدال طلا مسابقات جهانی گرجستان ۲۰۱۷، مدال طلا مسابقات جهانی آساهی شیمبون ژاپن ۲۰۱۵، مدال طلا مسابقات جهانی آرولای ترکیه۲۰۱۵ و مدال برنز مسابقات جهانی آرژانتین f2 2015  اشاره کرد.

دریافت مدرک بین المللی عکاسی زیر آب ssi المان ۱۳۹۵، رئیس کانون فیلم وعکس از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۱، دریافت مدرک بین المللی عکاسی زیر آب CMAS ایتالیا ۱۳۸۸، غواص سه ستاره cmas، عکاس مجله همشهری سرزمین ، عکاس خبرگزاری مهر از سال۱۳۹۵/۱۳۸۹ و حضور بیش از ۶۰ جشنواره ملی و بین المللی بخش از مهارت ها و فعالیت های اصغر بشارتی است.

فرهنگ کده

لينک کوتاه خبر :

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی