امروز

پنجشنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۴:۵۰ بعد از ظهر

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آمار بالای مشکوک‌التابعین و پرونده‌های متعدد متشکله در این راستا هم‌چنین حضور بسیاری از اتباع بیگانه و ازدواج آنها با اتباع ایرانی یکی از مشکلات پیش‌روی استان است که با راه‌اندازی آزمایشگاه ژنتیک روند رسیدگی و بررسی آن تسهیل می‌شود.

حاتم نارویی» در آیین افتتاح آزمایشگاه ژنتیک در زاهدان، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان ۱۲۴۰ کیلومتر مرز خاکی و ۳۰۰ کیلومتر مرز آبی دارد که این موضوع به حساسیت استان و نیاز به آزمایشگاه ژنتیک افزوده است.

وی گفت: راه‌اندازی آزمایشگاه ژنتیک در اداره‌کل پزشکی قانونی استان با توجه به هم‌جواری با سه کشور همسایه و سکونت اتباع بیگانه در این استان از ضروریات مهم در استان است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم‌اکنون برخی در استان به علت مشخص نبودن تابعیت آنها فرزندانشان از داشتن شناسنامه محروم هستند که در این رابطه آزمایش‌های ژنتیکی و بررسی DNA آنها می‌تواند روابط خویشاوندی آنها را که بیشتر در روستاها نیز ساکن هستند مشخص و حقوق آنها را در صورت احراز صلاحیت به آنها بازگرداند.

ناروئی افزود: وسعت و پراکندگی جغرافیای زیاد هم‌چنین کمبود نیرو در سازمان پزشکی قانونی همواره یکی از مشکلات ارایه سرعت خدمات مطلوب در این سازمان بوده است که امید می‌رود با تامین امکانات و جذب نیروهای کارشناس در این رابطه ارایه خدمات سرعت و روند بهتری به خود بگیرد.

وی با بیان این‌که راه‌اندازی آزمایشگاه ژنتیک استان نقش مهم و تاثیرگذاری بر کاهش پرونده‌های قضایی و انتظامی دارد، گفت: این آزمایشگاه در مساحت ۱۵۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی ساخته و تجهیز شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ازمسوولان اجرایی و قضایی استان خواست تا به طور جدی برای برطرف کردن محرومیت‌ها در استان تلاش کنند تا واژه‌ی محرومیت برای همیشه از این استان حذف شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی