امروز

یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۱:۴۹ قبل از ظهر

با برگزاری مراسم تودیع حجت الاسلام علی ملانوری مدیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم سکان این اداره به علیرضا کمساری سپرده  شد.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیدر این مراسم که با حضور مسئولین وازرت ارشاد و جمعی از مسئولین و هنرمندان شهرستان قشم برگزار شد ، گفت: همانطور که نرمش قهرمانانه مورد اشاره مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی به معنی تسلیم و سازش نیست، انعطاف شجاعانه، مدبرانه و مسئولانه برای مقابله با جنگ نرم فرهنگی دشمنان نیز به معنی سازش نیست.
حسین نوش آبادی سه شنبه شب در آیین معارفه و تودیع مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در تالار آیینه این مدیریت افزود: در دوره ای که دشمن جنگ نرم تمام عیار فرهنگی در کشور به راه انداخته است، مقابله با این جنگ هم امکانات و هم اقتضائات خاص خودش را می طلبد که انعطاف با خصوصیات مذکور می تواند بخشی از این مقابله باشد.
وی با اشاره به اینکه مقابله با جنگ نرم و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن با شعار امکان پذیر نیست، تصریح کرد: باید در حوزه فرهنگ برای مقابله با دسیسه ها و برنامه های دشمن به جای شعار دست به عمل بزنیم.
به گفته وی هنر متولیان فرهنگ کشور باید این باشد که در عرصه جنگ نرم هر اقدامی که انجام می دهند متناسب با زمان و مکان خاص خودش باشد تا به نتیجه مطلوب برسد.
وی تاسیس افزون بر دوهزار موسسه قرآنی در کشور از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نمونه ای از خدمات ماندگار این وزارتخانه به عرصه فرهنگ کشور دانست و گفت: بخش جالب توجه این خدمات نیز این است که افزون بر ۴۰۰موسسه از این موسسات در دولت یازدهم پروانه فعالیت گرفته اند و مضاف بر اینکه ۴۵۰موسسه قرآنی دیگر نیز در آستانه اخذ پروانه فعالیت هستند.
به گفته وی برگزاری ۴۰جشنواره قرآنی ملی و جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، یک هزار و ۲۰۰نشست علمی پژوهشی قرآنی، ۱۸همایش سراسری ملی قرآنی، ۲۳مسابقه قرانی در سطوح ملی و تولید افزون بر دو میلیون و ۲۵۵هزار نسخه قرآن کریم در سال ۹۲و یک میلیون و ۶۱۰هزار نسخه قرآن کریم در سال ۹۳تا پایان دی ماه از اهم فعالیت های این وزارتخانه تنها در حوزه قرآنی بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح ظرفیت های فرهنگی جزیره قشم پرداخت و با تجلیل از مردم این جزیره گفت: این مردم به رغم تنوع در مذهب و قومیت، زندگی مسالمت آمیز دارند و این یک فرصت است و ما نباید با نگاه های تند و افراطی این فرصت را به تهدید تبدیل کنیم.
وی نگاه عاقلانه و یکسان به تمام نقاط این جزیره را باعث وحدت و انسجام مردم این جزیره دانست و با تجلیل از عملکرد مدیریت منطقه آزاد قشم در حوزه فرهنگی بر ضرورت تناسبت فضاهای فرهنگی با فضاهای اقتصادی و تجاری قشم تاکید کرد.
علی اکبر شعبانی فرد سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه قشم و حجت الاسلام علی ملانوری مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشین منطقه آزاد قشم نیز در این آیین در خصوص مسائل فرهنگی این منطقه مطالبی را مطرح کردند.
در این آیین با تقدیر از خدمات حجت الاسلام علی ملانوری مدیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری به عنوان مدیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی این منطقه معرفی شد.

علیرضا کمساری متولد اول بهمن ماه ۱۳۴۹ دارای مدرک تحصیلی لیسا نس جغرافیای سیاسی-  کارشناس  مسائل فرهنگی-  نویسنده چندین مقاله درخصوص مشکلات فرهنگ شهرنشینی و …

ازانجایی که درخانواده ای مذهبی وانقلابی متولد شده از همان سنین کودکی همواره دربطن  انقلاب بوده وفعالیتهای خودرا از سن ۱۱سالگی در پایگاه مقاومت بسیج جهت جمع آوری کمکهای مردمی برای جبهه های جنگ حق علیه باطل وسرکشی به خانواده رزمندگان و شهداء آغازنموده تااینکه در سال ۶۴اولین  افتخارحضوردرجبهه را یافت ، درپی آن نیزدرسال۶۷درعملیاتهای منطقه عملیاتی شلمچه شرکت ،بعدازجنگ تحمیلی به ادامه تحصیل پرداخته ودرکنار آن به راه اندازی مرکزفرهنگی روی آورده وموفق به تاسیس موسسه فرهنگی هنری در سال ۱۳۶۸ گردیده ودرپی آن به همت چند تن از اهل فرهنگ و هنر راه اندازی  کانون فرهنگی هنری مسجد را انجام تا زمینه ساز بستری مناسب برای فعالیت جوانان باشد .

ازسال۷۱به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت پاسداری از دست آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی  درآمد و درمسئولیتهای متعددی در لشکر ۴۱ ثارا…وقرارگاه قدس دراستان سیستان وبلوچستان خدمت نمود.

بعد ازآن به دلیل علاقه به کارهای فرهنگی به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی منتقل گردیده تابتواند در این حوزه  مقدس به فرهنگ وهنراستان  خدمتی انجام دهد .

دربدو ورود به وزارت فوق به عنوان رئیس حوزه ریاست اداره کل ارشاد اسلامی منصوب تا  مجموعه های چون روابط عمومی ، دفترحقوقی ، دفترانفورماتیک و واحد امورشهرستانها را همراهی نماید.

پس ازآن طی ابلاغی به عنوان عضوودبیرشورای معاونین اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی  استان کرمان منصوب شد.

در مدت خدمت دراداره کل فرهنگ وارشاداسلامی موفق به کسب افتخارکارمند نمونه اداره کل  ، کارمند نمونه جشنواره شهیدرجایی  ، کارمند نمونه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی شده وازدلایل کسب این افتخارات میتوان به گوشه ای از خدمت صادقانه  دراداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی  استان اشاره کرد

۱)      مسئول ویژه پیگیری مسائل فرهنگی زلزله دلخراش بم وایجاد برقراری ارتباط با وزارت فرهنگ

وارشاداسلامی

۲) عضو کمیسیون تحول اداری

۳) عضوستاد ششمین دوره کتاب سال ولایت که با حضورجمعی ازعلما واندیشمندان داخلی وخارجی در

استان کرمان برگزارشد.

۴)  عضو ستاد برگزاری چندین دوره جشنواره موسیقی محلی دراستان کرمان

۵)عضواصلی شورای برنامه ریزی وسیاست گذاری مسایل فرهنگی هنری

۶)مسئول کمیته تشریفات اولین ودومین جشنواره بین المللی کتاب کودک ونوجوان کشور در استان کرمان

۷) عضو ستاد برگزاری  جشنواره فرهنگی  وهنری حماسه ماندگار در استان

۸)عضوستادبرگزاری همایش بزرگداشت افضل الدین ابوحامد کرمانی درسال ۸۳

۹) دبیربرگزاری همایش مدیران کل فرهنگ وارشاداسلامی سراسر کشوردرسال۸۲دراستان کرمان

۱۰) عضوستادمرکزی برگزاری چندین دوره نمایشگاه بزرگ قرآن دراستان

۱۱) عضوستاد برگزاری دومین جشنواره شعرولایی استان

۱۲) عضو و مسئول تشریفات ستاد  برگزاری جشنواره سراسری فرهنگی ادبی سفرنامه زائران حضرت امام رضا(ع) در کرمان

۱۳) کارشناس انجمن مفاخر فرهنگی هنری استان .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی