اذعان ائتلاف سعودی به استفاده از بمب های خوشه ای علیه مردم یمن

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم یمن به استفاده از بمب های خوشه ای علیه شهروندان یمنی اذعان کرد. در همین راستا، «احمد العسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی در سخنانی حق به جانب ادعا کرد: طبق قوانین بین المللی استفاده از بمب های خوشه ای ممنوع نیست اما […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم یمن به استفاده از بمب های خوشه ای علیه شهروندان یمنی اذعان کرد.

در همین راستا، «احمد العسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی در سخنانی حق به جانب ادعا کرد: طبق قوانین بین المللی استفاده از بمب های خوشه ای ممنوع نیست اما برخی از کشورها با پیوستن به توافق نامه تسلیحات خوشه ای در سال ۲۰۰۸ میلادی، به عدم استفاده از این بمب ها متعهد شده اند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: عربستان سعودی و کشورهای عضو ائتلاف ما به این توافق نامه نپیوسته اند. بنابراین به کارگیری این مهمات با قوانین بین المللی مغایرتی ندارد.

این مقام بلندپایه نظامی در سخنانی مضحکانه مدعی شده است: نیروهای ائتلاف در زمان استفاده از این مهمات خوشه ای به صورت کامل اهمیت پایبندی به قوانین بشردوستانه را درک می کنند و از این بمب ها در مناطق مسکونی استفاده نمی کنند!

سخنگوی ائتلاف سعودی تصریح کرد که استفاده از بمب های خوشه ای نوع «BL-۷۵۵» در یمن متوقف می شود. این ائتلاف همچنین مدعی شد که از این بمب ها به صورت محدود و علیه اهداف نظامی مشروع استفاده کرده است تا بدین صورت امنیت مرزهای جنوبی این کشور را تامین کند.

این در حالی است که اخیرا روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» از ادامه فروش بمب های خوشه ای به عربستان سعودی از سوی آمریکا پرده برداشت. واشنگتن پست اعلام کرد که کنگره آمریکا اخیرا با ادامه فروش بمب های خوشه ای به عربستان سعودی به شرط اینکه نام سازنده بر روی آن حک نشود موافقت کرده است.

گفتنی است، پیشتر سازمان عفو بین الملل طی چند نوبت سعودیها را به دلیل بکاربردن تسلیحات ممنوعه علیه مردم یمن، محکوم کرده بود.