ادامه نقض آتش‌بس یمن توسط عربستان

فرمانده یمنی با اشاره به حملات نظامیان سعودی به پایگاه نظامی نیروهای این کشور در نجران و شهادت ۲ نیروی ارتش یمن گفت: عربستان با استفاده از فرصت آتش بس در حال آماده کردن مزدورانش برای اشتعال جبهه‌ تعز است. «علی الهمذانی»، یک فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا […]

فرمانده یمنی با اشاره به حملات نظامیان سعودی به پایگاه نظامی نیروهای این کشور در نجران و شهادت ۲ نیروی ارتش یمن گفت: عربستان با استفاده از فرصت آتش بس در حال آماده کردن مزدورانش برای اشتعال جبهه‌ تعز است.

«علی الهمذانی»، یک فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با تاکید بر پایبندی نیروهای یمنی به آتش بس توافقی اظهار داشت: دشمن سعودی با نقض آتش بس پایگاه های نظامی نیروهای یمنی در نجران را هدف گرفته و ۲ نیروی ارتش یمن را به شهادت رساندند.

وی افزود: نیروهای ویژه یمنی با پاسخ به دشمن سعودی در نجران ۲ دستگاه تانک آنها را هدف گرفته و هفت مزدور نیروهای ائتلاف سعودی را به هلاکت رساندند.

فرمانده نیروهای یمنی گفت: عربستان از فرصت آتش بس برای تجدید قوا و استقرار مزدوران تروریست خود در جبهه‌های متعدد سوء استفاده می‌کند.

الهمذانی افزود: حمله نیروهای یمنی به نظامیان سعودی قبل از آغاز آتش بس به عقب نشینی آنها از مواضع نظامی در منطقه ای کوهستانی و راهبردی و بسته شدن همه منافذ آن منجر شده است.

وی تصریح کرد: عقب نشینی نظامیان سعودی و پیشروی نیروهای یمنی در تامین امنیت مناطق نظامی نجران در طول رشته کوه‌هایی که به دست نیروهای یمنی سقوط کرده موجب سقوط مواضع نظامی بیشتری شده آن هم در شرایطی که صفوف نظامیان سعودی کاملا فروپاشیده است.

نقشه دشمن سعودی برای اشتعال جبهه تعز

در سایه نقشه‌های بزرگی که مزدوران دشمن سعودی برای گشودن جبهه‌های جدید جنگ در یمن طراحی کرده اند تا شاید به دستاوردی هر چند اندک برای ائتلاف سعودی برسند، منابع یمنی خبر دادند: مزدوران سعودی پایگاهی را در منطقه الشمایتین در جنوب شهر تعز احادث کرده‌اند و برای پیشروی در محورهایی جدید و مناطقی مسکونی همزمان با اعلام آتش بس برنامه ریزی می‌کنند.

ساکنان محلی و منابع قبیله‌ای گفتند این پادگان در مناطق کوهستانی در جنوب تعز و در مسیری راهبردی، احداث شده که مرکز استان را به شهر التربه در ارتفاعات بیحان نزدیک به روستای الاشاعر متصل می‌کند.

این منابع افزودند: مزدوران سعودی طی ۲ روز گذشته پست‌هایی نظامی را در این منطقه وضع کرده و به طور بی سابقه‌ای ده‌ها تن از جوانان منطقه را نیز با سلاح تجهیز و در آنجا مستقر کرده  و تانک‌هایی نیز روانه این منطقه شده‌اند در حالی که در روستای الاشاعر نیز از ۹ شب قانون منع آمد و شد وضع شده است.

این پادگان تازه احداث شده به مهم‌ترین راه های مواصلاتی بین التربه در جنوب شهر تعز و مرکز استان مشرف است و روستاهایی پرجمعیت آن را احاطه کرده است.

یک مقام محلی تعز به خبرنگار فارس خبر داد: گروه‌های طرفدار دشمن سعودی تصمیم دارند همزمان با آتش بس نقشه‌ای جامع برای پیشروی در چندین محور تعز را به اجرا گذاشته و آتش جنگ در آنجا را شعله‌ور کنند.

یک منبع میدانی یمن نیز خبر داد :نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی محل تجمع مزدوان سعودی و خودروهای نظامی آنها را در نزدیکی باب المندب در منطقه حریقیه واقع در جنوب ذباب در جنوب غرب یمن را بمباران کردند این مزدوران سعودی قصد پیشروی به سوی باب المندب را داشتند که با پاسخ نیروهای یمنی چندین نفر از انها کشته و زخمی شدند.