اخذ عوارض ورودی از ساکنان جزیره غیر منطقی است

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم گفت:اهل بیت (ع) بهترین خاندان بعنوان الگوی مسلمانان هستند چون از هر نوع ناپاکی به دور هستند و در مراسمات بزگداشت اهل بیت (ع) می بایست سیره زندگانی آنها برای مردم بازگو شود. خطیب نماز جمعه این هفته قشم در تشریح مناسبت های […]

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم گفت:اهل بیت (ع) بهترین خاندان بعنوان الگوی مسلمانان هستند چون از هر نوع ناپاکی به دور هستند و در مراسمات بزگداشت اهل بیت (ع) می بایست سیره زندگانی آنها برای مردم بازگو شود.
خطیب نماز جمعه این هفته قشم در تشریح مناسبت های هفته آینده به سالروز حماسه ۹دی اشاره کرد و گفت: مردم ولایت مدار ایران در این روز با حضور میلیونی خود در صحنه نشان دادند که هرجا دشمن داخلی یا خارجی و دانا یا نادان بخواهد کمترین تعرضی به ارزش های آنها بکند، مردم به دنبال مولا، مقتدا، رهبر و ولی فقیه خود، جانانه ایستاده اند و دشمنان را خانه نشین خواهند کرد.

حجت الاسلام جوکار همچنین با گرامیداشت آغاز هفته وقف گفت: وقف صدقه جاریه است و واقف شریک کار خیر در جامعه می شود و تا زمانی که جامعه از موقوفه استفاده می کند، خیر و برکتش به واقف می رسد.

وی با تاکید بر ضرورت رواج سنت حسنه وقف در جامعه از کسانی که می توانند بخشی از مال و اموال خود را وقف کنند، خواست طبق این سنت عمل کنند تا مراکز دینی و مذهبی که برای توسعه قرآن و عترت بودجه ندارند، بتوانند از موقوفات استفاده کنند.

امام جمعه قشم با انتقاد از   اخذ عوارض ورود به جزیره قشم از ساکنان این جزیره  گفت: یک از مشکلاتی که مردم با جابجایی مدیران با آن روبرو هستند تغییر مقرراتی است که سلیقه ای اعمال می شود ، در خصوص اخذ عوارض از ساکنین با پیگیری های بعمل آمده مقرر شد تا از ساکنین جزیره عوارض گرفته نشود اما دوباره شاهد آن هستیم که از مردم عوارض گرفته می شود.

وی افزود : این عوارض را به چه حقی از مردم این جزیره می گیرند ودر هیچ جای از دنیا جایی را سراغ نداریم که از مردم برای رفتن به خانه و راه  خودشان پول بگیرند.

به گفته وی با توجه به اینکه برخی از ساکنان این جزیره مجبورند بخاطر مشکلات شخصی یا شغلی هفته ای چند مرتبه مجبورند تا از طریق لافت و پل با خودرو  تردد کنند، اخذ عوارض از ساکنان جزیره وجاهت منطقی ندارد.