امروز

یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۶:۳۷ قبل از ظهر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم از اختصاص بیش از هشت میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی، تجهیز و توسعه مدارس قشم در سال تحصیلی جدید خبر داد.

بهرام پور اشرف با اعلام این خبر گفت: دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از این اعتبارات توسط سازمان منطقه آزاد قشم و بقیه به وسیله خیرین تامین شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۳ مدرسه در اولویت هستند و برای بازسازی آنها به اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال نیاز داریم.

پوراشرف بیان داشت: ۱۰ مدرسه نیز در قالب طرح هجرت با کمک دانش آموزان بسیجی بازسازی شده و مجموعا در تمامی اقدامات انجام شده ۶۰۰ میلیون ریال از اعتبارات آموزش و پرورش هزینه شده است.

وی گفت: براساس برنامه اقدام مشترک که بین آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد قشم امضا شده است، پیش بینی می شود در یک برنامه سه ساله و با اعتباری نزدیک به هزار میلیارد ریال آموزش و پرورش قشم به استانداردهای ملی و بین المللی برسد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم اظهار کرد: مهمترین اهداف این سند ارتقای کمی و کیفی آموزش و پرورش، توسعه و تجهیز مدارس، توانمند سازی معلمان و تقویت انگیزه، ایجاد منطقه آموزشی و پرورشی نمونه و توسعه مشارکت ها برای ایجاد زمینه خودکفایی مدارس و مراکز آموزشی است.

وی ادامه داد: براساس این برنامه مشترک در مدت سه سال تعداد مدارس قشم از ۱۵۵ به ۱۷۳ مدرسه خواهد رسید و مدارس فرسوده نیز کاملا بازسازی می شوند.

ساماندهی ۱۱۵۰ نفر نیروی انسانی برای آغاز سال جدید تحصیلی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم از ساماندهی ۱۱۵۰ تن نیروی انسانی خبر داد و افزود: ۶۵ درصد از این افراد نیروی آموزشی، ۲۱ درصد مدیر و معاون، ۱۰ درصد  نیروی خدماتی و چهار درصد نیروی ستادی هستند.

پوراشرف ضمن بیان افزایش ۲۵ درصدی ورود نیروی آموزشی به جزیره قشم اضافه کرد: ۵۵ تن از نیروهای آموزشی از جزیره خارج و ۶۹ نفر نیز به قشم وارد شده اند .
به گفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم، تاکنون ۱۹ هزار دانش آموز برای آغازسال تحصیلی ثبت نام کرده اند که بیش از دو هزار نفر آنان نوآموز داوطلب ورود به سال اول ابتدایی بوده و مورد سنجش سلامت نیز قرار گرفته اند.

منبع : qeshm.ir

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی