احیای معادن و ایجاد گلخانه مشکل بیکاری کارگری را در حاجی آباد مرتفع کرده است

فرماندار حاجی آباد در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه استان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد بیان داشت : از اول انقلاب تا ابتدای دولت تدبیر و امید ۴۰ هکتار گلخانه در شهرستان وجود داشت که سطح زیر کشت گلخانه ای تا پایان امسال به ۲۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

حمید جهانگیری اضافه کرد : برای نخستین بار پرورش ماهی خاویاری در شهرستان حاجی آباد کلید خورده است  که  ۲ هزار قطعه ماهی خاویار در حوضچه روستا‌های جائین و گلروئیه پرورش داده می‌شود و علاوه بر آن احداث سیلوی گندم ،پرورش شتر مرغ ، شتر و افزایش صنایع بسته بندی و سردخانه موجب افزایش محصولات کشاورزی در این منطقه شده است.

وی فعال سازی معادن را از دیگر اقدامات دولت در شهرستان حاجی آباد عنوان و بیان داشت : با توجه به عیار بالای معادن در شهرستان نخستین شهرک تخصصی صنایع معدنی در منطقه سرچاهان حاجی‌آباد در حال احداث است که تا کنون پیشرفت ۳۰ درصدی داشته و با تکمیل آن ۳۰۰۰ نفر اشتغال زایی خواهد شد.

فرماندار حاجی آباد گفت:  توسعه راه های شهرستان اولویت اصلی طرح های عمرانی حاجی آباد است که تا سه سال آینده مشکلات راه حوزه کوهشاه احمدی به طور کامل برطرف خواهد شد که این طرح نیازمند  بیش از  ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار است.

سرهنگ پاسدار محمد میرزاده فرمانده سپاه حاجی آباد نیز در این نشست گفت : با همکاری دولت  ، قرارگاه پیشرفت و آبادانی ، گروه های جهادی و بنیاد مستضعفان برنامه های خوبی در حوزه محرومیت زدایی دهستانهای احمدی و کوهشاه انجام شده است .

وی ایجاد فرهنگ کار و کارآفرینی را از ملزومات توسعه و پیشرفت مناطق محروم دانست و اظهار داشت: با الگوسازی طرح های موفق می توان مشکل اشتغال زایی را در مناطق محروم برطرف نمود و بسیج سازندگی حاجی آباد با ۵۰ گروه جهادی به صورت مستمر طرح های محرومیت زدایی را در دستور کار قرار داده اند.

فرمانده سپاه حاجی آباد از توزیع ۷۰۰۰ بسته غذایی در رزمایش مواسات و همدلی خبر داد و یادآور شد : در سومین مرحله رزمایش  مواسات ۱۵۰۰ بسته غذایی با کمک ستاد اجرایی فرمان امام راحل، بنیاد علوی و خیران شهرستان بین نیازمندان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع شده است.