اجلاسیه نماز در ۸۰۰ مدرسه استان سمنان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان   و به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در جلسه شورای اقامه نماز استان اظهار داشت: همه ما در ارتباط با نماز مسئول هستیم که در این زمینه باید با تمام توان کارکنیم. وی بابیان اینکه نماز عبادت و عبودیت خداوند است اظهار […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان   و به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در جلسه شورای اقامه نماز استان اظهار داشت: همه ما در ارتباط با نماز مسئول هستیم که در این زمینه باید با تمام توان کارکنیم.

وی بابیان اینکه نماز عبادت و عبودیت خداوند است اظهار کرد: اقامه نماز سبب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه و سلامتی روانی را برایمان می‌آورد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصریح کرد: اجلاسیه نماز در ۸۰۰ مدرسه استان برگزار و حدود ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در این اجلاسیه‌ها شرکت کردند.

محمدرضا جهان باتاکید بر گسترش این فریضه دینی و الهی در مدارس استان افزود: اکنون نماز جماعت در ۸۰۰ مدرسه استان با حضور ۴۰۰ روحانی امام جماعت برگزار می‌شود که این مهم باید گسترش پیدا کند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: باید یک ارتباط عاطفی بین روحانی، دانش‌آموز، معلم و مدیر برقرار کنیم و روی آن سرمایه‌گذاری شود.

کتاب ۱۲۴ شهید فرهنگی استان سمنان به‌زودی منتشر می‌شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان در جلسه شورای اداری اداره کل از چاپ و انتشار کتاب شهدای فرهنگی این استان برای نخستین بار خبر داد.

محمدرضا جهان در جلسه شورای اداری که در نمازخانه اداره کل برگزار شد افزود: دستگاه تعلیم و تربیت استان درمجموع شاخص‌های آموزشی، پرورشی و تربیت‌بدنی رتبه یک کشور را دارا است.

وی از افتتاح موزه فرهنگیان که به‌عنوان یکی از آرزوهای فرهنگیان استان بوده است خبر داد و گفت: این موزه به‌عنوان شناسنامه و هویتی برای فرهنگیان استان سمنان محسوب می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه موزه فرهنگیان استان سمنان بار دیگر زحمات و نقش والای معلمان را برای شکل دادن جامعه به تصویر خواهد کشید بیان کرد: در این موزه آثار فرهنگیان استان سمنان به نمایش گذاشته می‌شود.

محمدرضا جهان در ادامه با بیان اینکه کتاب معرفی فرهنگی استان سمنان به‌زودی منتشر می‌شود اظهار کرد: این مهم برای نخستین بار در استان سمنان اجرایی می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصریح کرد: کتاب معرفی شهدای فرهنگی استان، ۱۲۴ فرهنگی شهید استان سمنان را به مخاطبان معرفی می‌کند.

وی با تأکید بر لزوم جمع‌آوری زندگینامه و آثار و خاطرات هم‌رزمان و هم‌سنگران شهدا در قالب یک کتاب مدون و غنی تصریح کرد: این کتاب باهدف معرفی شهدای فرهنگی به دانش‌آموزان و فرهنگیان نسل جدید این استان و ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در آنان منتشر می‌شود.

اقامه نماز در مدارس عامل اساسی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است

رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان گفت: اقامه نماز در مدارس عامل اساسی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

حضرت حجت‌الاسلام شمس‌الدین در جلسه شورای اقامه نماز استان که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد افزود: روحانیون در مدارس با تلاش و کوشش فراوان در زمینه نماز فعالیت جهادی دارند.

وی با تقدیر و تشکر از عملکرد آموزش‌وپرورش استان سمنان در حوزه نماز عنوان کرد: دستگاه تعلیم و تربیت استان با مدیریت محمدرضا جهان در حوزه نماز بسیار موفق عمل کرده که شعار سال تحصیلی مدارس و اقدامات عملی صورت گرفته در این مسئله گواه و صدق بر این موضوع است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان تصریح کرد: نماز در مدارس راه و روش اصلی در کاهش گرفتاری‌ها، آسیب‌های اجتماعی و کاهش بزهکاری در جامعه است.

حجت‌الاسلام شمس‌الدین با اشاره به اینکه در ۸۰ درصد مدارس استان نماز جماعت برگزار می‌شود گفت:۵۰ درصد از ائمه جماعت در مدارس روحانیون هستند که در اجرای این فریضه الهی نقش گسترده‌ای دارند.

وی با اشاره به همکاری سایر دستگاه در اجرای نماز عنوان کرد: برپایی نماز به‌عنوان یک فریضه دینی در مدارس و از کودکی درکل جامعه فراگیر شود.

هدایت تحصیلی بیش از ۷ هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز استان سمنان

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از هدایت تحصیلی بیش از ۷ هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز پایه نهم این استان در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ خبر داد.

محمدرضا جهان در کمیته هدایت تحصیلی استان افزود: آگاهی بخشی اولیاء و دانش‌آموزان در هدایت تحصیلی بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی با تأکید بر احساس مسئولیت مدیران در زمینه هدایت تحصیلی بیان کرد: مدیران مقطع متوسط اول استان باید در زمینهٔ هدایت تحصیلی باید از حساسیت ویژه‌ای نسبت به این موضوع برخوردار باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از هدایت تحصیلی بیش از ۷ هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز در امسال خبر داد و گفت: ۴۲ درصد دانش‌آموزان پایه دهم استان در شاخه فنی حرفه‌ای و کاردانش و ۵۸ درصد در شاخه نظری مشغول تحصیل هستند.

محمدرضا جهان اظهار کرد: در پایه دهم تحصیلی بیش از ۳ هزار دانش‌آموز در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش و چهار هزار و ۲۲۲ دانش‌آموزان در شاخه نظری مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع هدایت تحصیلی تأکید کرد: خانواده‌ها، مشاوران و مدیران باید به موضوع هدایت تحصیلی آگاهی و حساسیت لازم را داشته باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه دیپلمه‌های کاردانش مجوز مهارتی کسب می‌کنند گفت: ترغیب دانش‌آموزان به‌سوی رشته‌های تحصیلی فنی و کسب مهارت متناسب با نیاز بازار کار از اهداف آموزش‌وپرورش است.

کسب مقام برتر کشوری در مسابقات کمپین پایگاه تغذیه سالم

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از کسب یک مقام برتر کشوری در مسابقات کمپین پایگاه تغذیه سالم توسط دانش‌آموز استان سمنان خبر داد.

محمدرضا جهان از کسب مقام برتر کشوری توسط دانش‌آموز مهدی‌شهری در مسابقات کمپین پایگاه تغذیه سالم که از سوی دفتر سلامت و تندرستی وزارت متبوع برگزار شد خبر داد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: طبق اعلام نتایج مسابقات کشوری کمپین پایگاه تغذیه سالم نگین مقدمی دانش‌آموز دوره متوسطه اول مدرسه تربیت از شهرستان مهدی‌شهر در رشته داستان کوتاه حائز رتبه کشوری شد.

این کمپین کشوری در خصوص مشارکت دانش‌آموزان در ارائه‌ آثار هنری در زمینه‌ تغذیه سالم برگزار شد.

انتهای پیام/