اجرای پویش مقلوبه در قشم

پویش مقلوبه همزمان با روز جهانی قدس و همگام با یانوان فلسطینی در جزیره قشم خلیج فارس برگزار می شود. رئیس اداره تبلیغات اسلامی قشم در گفتگو با خبرنگار چل بیم گفت: کاربران فلسطینی در واکنش به اجرای این پویش در جزیره قشم، اجرای مشترک آن در قدس شریف را آرزو کرده‌اند. وی ادامه داد: […]

پویش مقلوبه همزمان با روز جهانی قدس و همگام با یانوان فلسطینی در جزیره قشم خلیج فارس برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قشم در گفتگو با خبرنگار چل بیم گفت: کاربران فلسطینی در واکنش به اجرای این پویش در جزیره قشم، اجرای مشترک آن در قدس شریف را آرزو کرده‌اند.

وی ادامه داد: این کاربران با تمجید از حمایت و ثابت سیاست انقلاب اسلامی ایران در موضوع فلسطین، معتقدند با روند موجود پیروزی و آزادی قدس شریف بسیار نزدیک شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قشم تصریح کرد: اجرای نمادین این پویش به همت هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی شهرستان قشم و بانوان حامی فلسطین روز پنجشنبه هشتم اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸ در صحن امامزاده سید مظفر قشم برگزار خواهد شد.

به گزارش چل بیم، «مقلوبه» غذایی است که نماد مبارزه زنان فلسطین تبدیل شده چرا که وقتی مقلوبه پخته می‌شود برای استفاده از آن، غذا را از داخل قابلمه به روی یک سینی یا بشقاب بزرگ بر می‌گردانند و حالا همین اتفاق، یعنی برگرداندن غذا روی ظرفی دیگر پیام سرنگونی و متلاشی شدن را به حکومت جعلی صهیونیستی و استکبار جهانی مخابره می کند.

نظامیان صهیونیست «مقلوبه» را غذای ممنوعه اعلام کرده و زنانی که در اطراف مسجدالاقصی سفره این غذا را پهن کنند دستگیر و بازداشت می کنند.