اجرای طرح نمایشگاه کتاب سیار در مدارس شهرستان سیریک

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، مصطفی کریمی زاده به اهمیت برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس شهرستان اشاره کرد و گفت: نمایشگاه های کتاب از آن جایی که خواندن را اولویت مهم گفتمان فرهنگی جامعه قرار می‌دهند، اهمیت بیشتری نسبت به سایر رویدادهای فرهنگی دارند. […]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، مصطفی کریمی زاده به اهمیت برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس شهرستان اشاره کرد و گفت: نمایشگاه های کتاب از آن جایی که خواندن را اولویت مهم گفتمان فرهنگی جامعه قرار می‌دهند، اهمیت بیشتری نسبت به سایر رویدادهای فرهنگی دارند.

وی استمرار برگزاری نمایشگاه های کتاب را ارزشمند دانست و ابراز کرد: این نمایشگاه ها هر سال رونق بیشتری داشته و با استقبال بهتری روبه‌رو می شود که بیانگر آن است جامعه به سمت خردورزی و اندیشه‌ورزی و تفکر در حرکت است.

کریمی زاده عنوان کرد: مدرسه مکان مناسبی برای آشنایی با کتاب و تقویت روحیه کتابخوانی است و باید کتاب به عنوان  بخشی از جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود و آن هم نه به منزله امری فرعی، تفننی و سرگرمی، بلکه به منزله امری مهم و ضروری .

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک افزود: امیدواریم بتوانیم به اهداف مورد نظر از برگزاری این نمایشگاه‌های کتاب در سطح شهرستان دست یافته و دانش‌آموزان را به سمت مطالعه سوق دهیم.

این نمایشگاه با همکاری انتشارات آپا مهر از استان قم و آموزش و پرورش شهرستان سیریک، به مدت یک ماه با عرضه کتاب های مختلف علمی، روان شناسی، رمان، کودک، قرآنی با پنج هزار جلد کتاب  و ۱۵۰ عنوان به صورت سیار در مدارس شهرستان برپا می شود.