اجرای تحول نظام سلامت در قشم با موفقیت همراه بوده است

مدیر شبکه بهداشت قشم با حضور در جمع نمازگزاران جمعه قشم طرح تحول نظام سلامت که  از ۱۵ اردیبهشت ماه امسال در سطح بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی سراسر کشور آغاز شده است را تشریح کرد. دکتر دولت آبادی در این خصوص گفت :یکی از مهمترین دغدغه های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری […]

مدیر شبکه بهداشت قشم با حضور در جمع نمازگزاران جمعه قشم طرح تحول نظام سلامت که  از ۱۵ اردیبهشت ماه امسال در سطح بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی سراسر کشور آغاز شده است را تشریح کرد.

دکتر دولت آبادی در این خصوص گفت :یکی از مهمترین دغدغه های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله ) خدمات رسانی خصوصا به مستعفین و نیازمندان بود که بر این اساس دولت طرح تحول در حوزه سلامت را اجرایی نموده  ودر  این طرح، سهم پرداختی مردم از کل هزینه های بستری در بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی، برای شهرنشینان ۱۰ درصد و برای روستائیان ۵ درصد  خواهد بود.

وی  با اشاره به اینکه اجرای دو مرحله طرح تحول سلامت توانسته بخش بزرگی از مشکلات جامعه بیماران را حل کرده و راهی بهتر برای درمان آنان ارائه دهد، گفت: مکلف ساختن بیمارستانها نسبت به تهیه وسایل مورد نیاز بیماران از جمله دارو و سایر وسایل پزشکی و به حداقل رساندن هزینه های بیمارستانی، امید را در دل مردم زنده کرده است.

دکتر محمد رضا دولت آبادی افزود: دسترسی آسان بیماران به دارو به خصوص بیماران صعب العلاج و رفع دغدغه های مردم گام بلندی در حوزه درمان و سلامت بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت توسط دولت یازدهم برداشته شد.

وی  اظهار داشت :  ماندگاری پزشکان متخصص در کلینیک ها و انتقال تجهیزات و وسایل مورد نیاز آنها به کلینیک ها در دستور کار قرار گرفته تا بدینوسیله پزشکان متخصص به جای حضور در مطب در مراکز درمانی و بیمارستان ها و کلینیک ها انجام وظیفه کنند. همچنین حمایت از پزشکان مستقر در مناطق محروم و تلاش برای ماندگاری آنها با افزایش حقوق و مزایا جبران خواهد شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مناطق دورافتاده محروم از خدمات درمانی هستند گفت: با روندی که دولت تدبیر و امید اتخاذ کرده در چند سال آینده مناطق دور افتاده کشور نیز شاهد حضور پزشک و پرستار می شوند که این اوج درایت و توانمندی دولت امید است.

دولت آبادی خاطر نشان کرد : در راستای طرح تحول نظام سلامت و تشویق به زایمان طبیعی بانوانی که به این صورت وضع حمل کنند هیچ هزینه ای از آنها اخذ نمی شود و از طرفی برای افزایش رفاه بیماران و همراه آنها اقدامات ویژه ای در حال انجام است.

مدیر شبکه بهداشت قشم ضمن تقدیر از سازمان منطقه آزاد قشم برای تکمیل بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم گفت : در صورت واگذاری این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی در اسرع وقت نسبت به تجهیز و راه اندازی آن اقدام خواهیم کرد و طرح تحول نظام سلامت را هم در آن اجرایی خواهیم کرد و اگر این امر هم اتفاق نیفتد بیمارستان فاطمه الزهرا (س) همچنان برای اهالی ادامه فعالیت خواهد داشت.