اجازه ندهیم کیش به جزیره رانت، تخلفات مالی و مناسبات غیر متعارف منتسب شود

هفتاد و هفتمین جلسه شورای اداری کیش با حضور امام جمعه کیش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران سازمان، روسای ادارات و نهادهای مستقر در کیش در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.  کیش پرس، در این نشست حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش با تبریک ولادت با […]

هفتاد و هفتمین جلسه شورای اداری کیش با حضور امام جمعه کیش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران سازمان، روسای ادارات و نهادهای مستقر در کیش در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.
 کیش پرس، در این نشست حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش با تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و با بیان اینکه خداوند عالم هستی را برای استفاده بشر خلق کرده است و این نشان از اهمیت نوع بشر در میان دیگر آفرینش های الهی است عقل و خرد را وسیله گرامی داشت انسان دانست و افزود: عقل و خرد دارایی است که خداوند تنها به انسان ارزانی داشته است.

وی افزود: عقل و خرد زیربنای عبادت الهی است و برترین و صمیمی ترین دوست انسان به شمار می رود.

امام جمعه کیش با تاکید بر ارزش علم و خرد به عنوان سودمندترین سرمایه انسانی اظهار کرد: حرکت عقل گرایانه و بر محور خرد در مدیریت بسیار تاثیرگذار است و امروز شاهد این حرکت عقلانی در مدیریت جزیره کیش هستیم.

وی تاکید کرد: مدیریت جدید در سازمان منطقه آزاد کیش موجی از امید در میان توده های مردم شکل داده است و احساس می کنم این حرکت عقلانی نتایج خوب و مثبتی برای شهر و منطقه داشته باشد.

حجت الاسلام حسن زاده با تاکید بر اینکه هیچ مالی سودمندتر اس دانش و خرد نیست اضافه کرد: همانگونه که عقل و اندیشه موجب شکوفایی می شود دشمنانی نیز دارد و باید مراقب باشیم در مسیر دین حرکت کرده و در مقابل هوای نفس بایستیم زیرا ایستادگی در مقابل هوای نفس حرکت در مسیر عقلانیت است.

محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه توجه به عقلانیت و درست اندیشیدن مبنای حرکت صحیح و نقطه تمایز میان انسان و دیگر موجودات است تاکید کرد: ما که در صحنه عمل و اجرا و خدمت به مردم هستیم اگر مبنای حرکتمان را خردورزی قرار دهیم دیگر فضاهای موثر که برای خدمت به مردم ضروری است به وجود خواهد آمد.

وی افزود: در اینکه عقلانیت باید سرلوحه کارها و ایجاد تحول باشد تمایزی میان بخش حاکمیت و بخش خصوصی وجود ندارد و تمامی فعالان اقتصادی حوزه های مختلف و همه کسانی که در کیش زندگی می کنند باید براین باور باشند که عقلانیت و خردورزی را پیشه خود کنند.

انصاری با بیان اینکه نیاز داریم با تکیه بر عقلانیت از ارتباطات ناسالم و مناسبات غیر متعارف و هر آنچه پاکدامنی و پاکدستی را خدشه دار می کند بپرهیزیم اظهار کرد: به همان اندازه که ما باید مراقب باشیم بخش خصوصی نیز باید از خود مراقبت کند زیرا هر جا فسادی رخ می دهد یا سوءاستفاده  و تخلفی صورت می گیرد دو سر دارد که  ممکن است یک سرآن بخش دولتی و سر دیگر آن بخش خصوصی باشد.

وی با تصریح کرد:  جزیره کیش نباید به جزیره رانت، مناسبات غیر متعارف و غیر اخلاقی و تخلفات مالی منتسب شود اضافه کرد: حیف است نگین خلیج فارس که می تواند آشیانه و مهد همه خوبی ها و فضائل باشد اجازه دهیم چنین نسبت هایی به کیش داده شود.

مدیرعامل سازمان با بیان اینکه جزیره کیش باید جزیره پاکی، اخلاق و رعایت همه مناسبات انسانی اخلاقی باشد ادامه داد: اگر صحبت از تحول می کنیم باید این تحول را ابتدا در خود ایجاد کنیم، نمی شود در جایی مانند گذشته فکر و رفتار کنیم و مناسبات را بر مدار گذشته ادامه دهیم و انتظار معجزه و تحول داشته باشیم.

وی تاکید کرد: انتظار این است که دست در دست یکدیگر راهی را که شروع کرده ایم ادامه داده و سرمنشاء تحول در جزیره کیش باشیم.

انصاری با اشاره به فعال سازی برخی پروژه های عقیم مانده در کیش مانند ترمینال جدید فرودگاه و اسکله ۳۵ هزار تنی کیش ادامه داد: این پروژه هم اکنون پس از دو سال رکود با ۱۸۰ کارگر متخصص و نیمه ماهر در حال انجام است و در سال جدید با تمام ظرفیت و ۳۰۰ نفر ادامه خواهد یافت.

وی همچنین به مجموعه ورزشی المپیک اشاره کرد و افزود: این مجموعه از ابتدای فعالیت به درستی مورد بازسازی و تعمیر قرار نگرفته بود که هم اکنون در حال مرمت است و در ۶ ماه آینده به طور کامل در اختیار مردم قرار داده می شود.

ایجاد جایگاه سوخت هواپیما با ۴ مخزن به ظرفیت ۳۶۰ متر مکعب تا پایان اسفند و افزایش ظرفیت طی یک سال و نیم آینده با ۴۶۰۰ متر مکعب ظرفیت سوخت از دیگر پروژه های در حال احداث است که انصاری به آن اشاره کرد و افزود: تطویل باند جنوبی و اصلی فرودگاه که مدت هاست به دلیل اختلاف میان پدافند هوایی و سازمان در رابطه با مالکیت زمین این منطقه از مسائلی است که مدت ها مسکوت باقی مانده بود و در حال حاضر با رایزنی های صورت گرفته پیگیری می شود.

وی در ادامه بیان کرد: وجود این باند و تطویل آن موجب می شود که امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر در جزیره فراهم شده و به گردشگری کیش کمک شایانی شود.

مدیرعامل سازمان با تاکید بر اینکه فرودگاه کیش هم اکنون به سیستم ILS مجهز نیست ادامه داد: وجود چنین سیستمی در جزیره کیش به دلایل مختلف امری ضروری است که با امنیت مردم سرو کار دارد و انتظار می رود که مسئولان پدافند هوایی که در این خصوص و به رغم مساعدت های سازمان در این زمینه کم لطفی هایی دارند همکاری کنند زیرا امنیت و سلامت مردم مسئله ای است شوخی بردار نبوده و در این خصوص باید پاسخگوی محضر الهی و مردم باشیم.

افزایش مدت زمان خروج خودروها از کیش و ایجاد شرایط پست سریع و ارسال هدیه به سرزمین اصلی از دیگر مواردی بود که به گفته انصاری تصویب شده یا در حال پیگیری برای اجرایی شدن توسط مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش است.

در ادامه این مراسم حبیب درگاهی رئیس مرکز مستقل جمعیت هلال احمر جزیره کیش و مهدی اقبالی مقدم مدیرکل گمرک جمهوری اسلامی ایران مستقر در جزیره کیش گزارش عملکرد سال ۹۶ خود را در جمع حاضران ارائه کردند.

سوداگران معاون فناوری و اطلاعات سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اپلیکیشن IKISH با بیش از ۲۰ عنوان خدمت هم اکنون فعال بوده و گردشگران و کیشوندان می توانند با استفاده از این سرویس خدماتی علاوه بر امکان کسب اطلاعات در رابطه با هواشناسی، مراکز تفریحی، مراکز خرید، مراکز اقامتی بلیط های هواپیما و خدمات گردشگری و تفریحی خود را خریداری کنند.

وی همچنین از ایجاد شرایط استفاده از خدمات اینترنت رایگان در ایام نوروز در بازارها و نوار ساحلی کیش، ایجاد پیشخوان های الکترونیک با نام «آی کیش» خبرداد و افزود: با ایجاد شرایط وای فای رایگان در نقاط پر تردد کیش به ویژه نوار ساحلی و بخش هایی همچون کشتی یونانی، هتل ها، بازارها، و هسته مرکزی جزیره گردشگران می توانند از اینترنت پرسرعت و رایگاه به میزان یک گیگ روزانه بهره مند شوند.

ثبت شکایات و ارسال تصاویر توسط گردشگران و کیشوندان جهت رسیدگی مسئولان از دیگر خدمات اپلیکیشن« آی کیش»  است.

جزیره کیش با ۹۱٫۵ کیلومتر مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس سالانه میزبان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار گردشگر داخلی و خارجی است.