اثر فتوای یک عالم ربانی از بمب هسته ای بیشتر است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به جایگاه مرجعیت و اهمیت نقش روحانیون در کشورهای اسلامی، گفت: اثر فتوای یک عالم ربانی به مراتب از بمب هسته ای بیشتر است. آیت الله سید رضا تقوی در مراسم عمامه گذاری ۱۰ تن از طلبه های حوزه علمیه امام صادق (ع) شهر قشم که همزمان […]

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به جایگاه مرجعیت و اهمیت نقش روحانیون در کشورهای اسلامی، گفت: اثر فتوای یک عالم ربانی به مراتب از بمب هسته ای بیشتر است.

آیت الله سید رضا تقوی در مراسم عمامه گذاری ۱۰ تن از طلبه های حوزه علمیه امام صادق (ع) شهر قشم که همزمان با روز میلاد امام حسین (ع) برگزار شد، افزود: فرهنگ سازی، تبلیغ دین و نگهبانی از مرزهای فرهنگی و اعتقادی جامعه بخشی مهم از وظایف روحانیت است.

وی از اسلام به عنوان دین رحمت، محبت، انسانیت و خوش خلقی نام برد و از عملکرد خشن وهابیت و نیروهای داعش که با خشن نشان دادن چهره اسلام در پی بدعت نامبارک به نام اسلام هستند به شدت انتقاد کرد.

به گفته رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، امروز وظیفه علمای شیعه و اهل سنت در همه نقاط دنیا مقابله با اندیشه شوم تکفیری ها و وهابیت است و همه باید بدانیم که دشمن در پی ایجاد تفرقه بین فرقه های مسلمان می باشد.

وی گفت: روحانیت باید برای موفقیت در برابر دشمنان با ارتقای سطح علمی خود در حوزه های مختلف به ویژه علوم دینی آماده پاسخگویی به شبهات باشد.

تقوی مردمی بودن روحانیت را وجه ممتاز این قشر در مقایسه با روشنفکرانی که خود را از مردم دور می دانند برشمرد و گفت: طلاب جوان باید قدر مردم را بدانند و برای موفقیت خود باید در کنار پرورش و آموزش علوم به رفتار اجتماعی و احترام به مردم پایبند باشند.

امام جمعه شهرستان قشم نیز در این مراسم گفت: اتاق فکر علمای دینی در قشم با هدف تحقق ایجاد قرارگاه فرهنگی مورد نظر رهبری در این جزیره در حال شکل گیری است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار افزود: وحدت مثال زدنی مردم قشم نتیجه تعامل علمای شیعه و اهل سنت در این منطقه است و حوزه های علمیه هر دو مذهب جریان های انقلابی را برای تداوم وحدت و همدلی تشویق می کنند.

وی با اشاره به مراسم عمامه گذاری ۱۰ تن از طلاب جوان حوزه علمیه امام صادق(ع) شهر قشم، گفت: داشتن حوزه انقلابی برای پاسداری از اسلام و انقلاب بسیار مهم و حائز اهمیت است و برای رسیدن به این جایگاه باید تلاش مضاعف کرد.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: خوشبختانه وحدت حاکم بر شهرستان قشم زبانزد عام و خاص است و شیعه و سنی در این منطقه با عبور از اختلافات مذهبی دست در دست هم در مسیر آبادانی قشم به مسئولان کمک می کنند.

امام جمعه اهل سنت قشم نیز در این مراسم از قشم به عنوان امن ترین منطقه که شیعه و سنی با هم زندگی مسالمت آمیز دارند نام برد و گفت: تا زمانی که حول محور وحدت و همدلی و اطاعت از رهبری نظام حرکت کنیم هیچ آسیبی به ما نمی رسد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی، تفرقه را خواست دشمن مسلمانان برشمرد و گفت: وحدت از برکات مهم دین، نظام و هدیه امام امت (ره) و رهبر معظم انقلاب به مردم ایران است که باید با دوری از تندروی ها و حرکت در مسیر اعتدال آن را حفظ و گسترش دهیم.

وی همچنین با اشاره به مراسم عمامه گذاری طلاب جوان، گفت: فضیلت و شرافت علم وابسته به عمل و الترام به آن است و اگر عمل و رفتار ما با گفتارمان یکی نباشد دچار خسران خواهیم شد.

براساس این گزارش، مراسم عمامه گذاری ۱۰ تن از طلبه های جوان حوزه علمیه امام صادق (ع) شهر قشم توسط آیت الله سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برگزار شد.