ائمه جمعه و جماعات اهل سنت قشم با مراجع تقلید دیدار کردند

جمعی از ائمه جمعه و جماعت اهل سنت قشم با مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم دیدار کردند. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم هدف از اجرای این برنامه را اتحاد و انسجام بین علمای شیعه و سنی عنوان کرد و افزود : با برنامه ریزی انجام شده ۳۲  روحانی شیعه و سنی در […]

جمعی از ائمه جمعه و جماعت اهل سنت قشم با مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم دیدار کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم هدف از اجرای این برنامه را اتحاد و انسجام بین علمای شیعه و سنی عنوان کرد و افزود :

با برنامه ریزی انجام شده ۳۲  روحانی شیعه و سنی در این اردویی ۵ روزه علاوه بر زیارت حرم حضرت معصومه (س) و بازدید از کتابخانه آیت الله مرعشی با مراجع تقلید قم نیز دیدار می کنند .

وی ادامه داد : با توجه به اینکه دشمنان برای وحدت اسلام نقشه های زیادی در سر دارند اجرای این گونه برنامه ها زمینه را برای تقویت وحدت در جزیره قشم فراهم می کند .

شیخ محمد علی امینی  عضو هیئت فتوای اهل سنّت جنوب ضمن تقدیر از برگزاری این برنامه توسط ناحیه مقاومت بسیج قشم گفت : حضور علمای اهل سنت در شهر قم و دیدار با مراجع و علمای عالیقدر شیعه نشان دهنده وجود وحدت و برادری امت اسلامی در کشور است که باید آن را قدر دانست.

وی افزود : در همه دیدارها علمای اهل سنت قشم به گرمی مورد استقبال علمای بزرگوار قرار گرفتند و بنده به نوبه خود پیام اتحاد شیعه و سنی را در برابر فتنه جویان اعلام می نمایم.

مدیر مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه اظهار داشت : در سطح شهرستان قشم ارتباط و تعامل خوبی بین علما اهل سنت و شیعه وجود دارد و امیدوارم این گونه برنامه ها  به صورت مستمر ادامه داشته باشد تا  بتوانیم از نظر علمی نیز به تبادل نظرات و اندیشه های بین دو مذهب کمک کند.

هیئت اعزامی جزیره قشم در اولین روز حضور در قم با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفتگو نمودند و در دومین روز با آیت الله شهرستانی ، آیت الله حسینی بوشهری و آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار و از کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی بازدید کردند.

برنامه دیدار با مراجع عالیقدر تقلید به همت ناحیه مقاومت بسیج قشم و با حضور حجت الاسلام جوکار امام جمعه شهرستان قشم ، شیخ محمد علی امینی مدیر مجتمع علمی فرهنگی سلطان العلماء بندرلنگه و جمعی از علمای برجسته اهل سنت قشم و مسئولین ناحیه مقاومت بسیج قشم در حال برگزاری است .