امروز

شنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۴:۰۵ قبل از ظهر

با انتقال بیمارستان فاطمه الزهرا(س) قشم به مکان جدید و پخش شابعاتی مبنی بر فروش  و تبدیل آن به مرکز تجاری واکنش های زیادی را در بین مردم و مسئولین شهرستان قشم داشت اما مسئولین دانشگاه علوم پزشکی با تکذیب موضوع جو روانی را در این خصوص آرام نمودند اما پس از چند ماه با ارسال نامه دکتر شکاری به شهرداری قشم  برای تغییر کاربری این بیمارستان باعث شد تا بار دیگر امام جمعه شهرستان و شورای شهر واکنش نشان داده و این اقدام را به شدت محکوم نمایند.

حجت الاسلام جوکار: دانشگاه علوم پزشکی به کار اصلی خود بپردازد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار به نامه اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به شهردار قشم و تقاضای وی مبنی بر تغییر کاربری بیمارستان فاطمه الزهرا به تجاری اشاره کرد و گفت: جای تاسف دارد که دانشگاه علوم پزشکی نیز دندان طمعی برای ورود به فاز تجاری  در شهرستان قشم پیدا کرده است.

وی گفت: کار اصلی دانشگاه علوم پزشکی کار در حوزه بهداشت و سلامت است نه کار در حوزه تجارت و اقتصاد ، و توصیه ما این است که این دانشگاه به کار اصلی خود بپردازد.

جوکار اظهار داشت : بیمارستان پیامبر اعظم (ص) در سفر ریاست جمهوری به قشم در حضور استاندار، مدیر عامل منطقه آزاد ، وزیر بهداشت و مهندس ترکان توافق شد که این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان واگذار شود.

وی ادامه داد: قول و قراری که با رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انجام شد این بود که بیمارستان قدیم تعطیل نشود و هیچ گونه تغییری در کاربری بیمارستان فاطمه الزهرا( بیمارستان قدیم) انجام نشود اما متاسفانه این وعده ها عملی نشد.

امام جمعه قشم به وعده های این دانشگاه به مسئولین و مردم شهرستان مبنی بر عدم تغییر کاربری اشاره کرد و گفت: با دغل کاری و نیرنگ نمی توان حوزه سلامت را اداره کرد دانشگاه علوم پزشکی به مردم و مسئولین قول دادند که تغییر کاربری صورت نپذیرد و این عمل نوعی زیر قول زدن و دهن کجی به همه و احجاف در حق مردم منطقه است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار به وجود فضای اقتصادی و تجاری در منطقه اشاره کرد و گفت: ما در منطقه مشکل  فضای اقتصادی و تجاری نداریم و شاید بیش از انچه که نیاز است فضای اقتصادی و تجاری داریم اما در حوزه بهداشت و درمان به شدت فقیر هستیم و در مرکز شهر و روستاها و غرب جزیره مشکل داریم که نه قابل قبول و نه پسندیده است.

امام جمعه قشم به موقوفه بودن زمین این بیمارستان اشاره کرد گفت: آنچه که بین مردم معروف است این است که این بیمارستان یک بیمارستان عمومی، مردمی و موقوفه است که ساخت ان نیز توسط مردم و خیرین صورت گرفته است.

حجت الاسلام جوکار پیشنهاد کرد ضمن جلوگیری از تغییر کاربری ، از این بیمارستان به عنوان دانشکده پرستاری و پانسیون برای پزشکان استفاده شود.

وی رو به دستگاه های ذی صلاح از جمله دستگاه های قضایی ، اطلاعاتی ، امنیتی و نظارتی ضمن  پیشنهاد جلوگیری از این زمین خواری و حفظ این محیط بهداشتی و درمانی از چنگال زمین خواران گفت : این تغییر کاربری مطمئنا زیر سر چند نفر از زمین خوارانی است که بعدا باید پرونده تشکیل داد و زمین را از چنگال انان در آورد و لذا بهتر است این محیط بهداشتی و درمانی را برای کمک رسانی به مردم حفظ کرد.

مخالفت اعضای شورای شهر قشم به تغییر کاربری بیمارستان فاطمه الزهرا (س) قشم

شورای شهر قشم  نیز که قبل از این در دهمین جلسه‌ی خود با دعوت از رئیس شبکه‌ی بهداشت و درمان قشم موضوع را پیگیری کرده بود و  در آن جلسه دکترسالاری تاکید کرده بود که هیچ تصمیمی برای تغییر کاربری گرفته نشده و از این بیمارستان برای ارائه خدمات مشاوره‌ای درمانی‌ـ‌آزمایشگاهی و آموزشی به مردم استفاده خواهد شد اما با این حال درخواست کتبی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان برای تغییر کاربری این مجموعه مجددا افکار عمومی را متوجه موضوع کرد. این موضوع در بیستمین جلسه‌ی شورای شهر قشم در روز یک‌شنبه مطرح شد که با مخالفت اعضای شورای شهر مواجه شد.

رئیس شورای شهر قشم با اشاره به نگرانی‌های عمومی با توجه به ضروت وجود فضای مناسب درمانی برای شهروندان، با صراحت با تصمیم جدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی مخالفت کرد. رئیس شورای اسلامی شهر قشم تبیین کرد: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به عنوان متولی درمان استان هیچ زمین و ملکی قابل مقایسه و قابل جایگزین با زمین بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) ندارد که بتواند جوابگوی نیاز رو به رشد مردم به خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان باشد.

وی افزود: ملک بیمارستان پیامبر اعظم‌(ص) متعلق به سازمان منطقه آزاد قشم است که با عقد تفاهم‌نامه‌ی بهره‌برداری به صورت حق انتفاع به مدت ۲۰‌سال در اختیار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان قرار گرفته و هیچ تضمینی برای تداوم این روند در آینده وجود ندارد.

پورمولوی با اشاره به موقعیت خاص بیمارستان فاطمه الزهرا(س) گفت: از جهت دسترسی به تمام نقاط شهر این بیمارستان در بهترین‌ترین موقعیت ممکن برای وجود یک مرکز درمانی  قرار دارد که تمامی نقاط تجاری و مسکونی شهر به سهولت به این مکان دسترسی دارند.

پورمولوی تصریح کرد: در حال حاضر مراکز تجاری به وفور در سطح شهر و جزیره وجود دارد و هیچ توجیهی برای تبدیل و تغییر کاربری تنها مرکز درمانی متعلق به دولت به مرکز تجاری وجود ندارد؛ رئیس شورای شهر قشم در پایان گفت: در حالی که مردم شهرستان قشم از کمبودهای شدید بهداشتی و درمانی رنج می‌برند، پرداختن مسئولین دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی بهداشت و درمان، به امور تجاری، جای تعجب دارد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی