آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و مسئولین است/ مردم باید بر برجام نظارت داشته باشند

به گزارش هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته اظهار داشت: نگاه و منطق اسلام سکوت در مقابل ظلم و ظلم پذیر بودن را نمی پذیرد و یک جامعه ایمانی نباید در مقابل ظلم سکوت کند. حجت الاسلام مختاری در ادامه با اشاره به سیره […]

به گزارش هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته اظهار داشت: نگاه و منطق اسلام سکوت در مقابل ظلم و ظلم پذیر بودن را نمی پذیرد و یک جامعه ایمانی نباید در مقابل ظلم سکوت کند.

حجت الاسلام مختاری در ادامه با اشاره به سیره امام سجاد(ع) افزود: امام سجاد(ع) در سخترین شرایط با ظلم و ستم مبارزه می کردند و از تمام توان خود برای مبارزه با ظلم و ستم استفاده می کرد، گریه ایشان و دعاهای این بزرگوار سینه به سینه در بین مردم منتشر می شد، مهمترین مبارزه امام تربیت مبلغ و فرستادن به بلاد مختلف بود.

مختاری در ادامه تاکید کرد: ماشیعیان باید با تمام وجود خود در مسیر مبارزه با ظلم و ستم گام برداریم و شعار بزرگ مرگ بر آمریکا را هیچ گاه فراموش نمی کنیم و شعار مرگ بر آمریکا مرگ بر ظلم و ستم است، نماد ظلم و ستم و تجاوز امریکا است و امریکا یزید زمان است امریکا با واسطه و یا بی واسطه در منطقه جنگ افروزی می کند.

وی در ادامه یادآور شد: امت ایران اسلامی مرید سید شهدا دست از شعار مرگ بر امریکا برنمی دارد امسال به فضل خداوند متعال این نسل سوم و چهارم انقلاب علمه مبارزه با ظلم، استکبار و نفوذ امریکا از نسل اول و دوم انقلاب تحویل خواهند گرفت و ۱۳ ابان امسال تمام کشور ما هم صدا مرگ بر آمریکا و مرگ بر سیاست های غلط امریکا خواهد بود امریکا چقدر دارد جنایت می کند در دنیا فلسطین، لبنان، عراق و سوریه، میانمار، افریقا هرجای عالم که ظلم و ستمی است منشا ان آمریکا است.

مختاری ادامه داد: در سوریه مدعی شدند که ما می خواهیم با داعش مبارزه کنیم دیدیم وقتی نیروهای سپاه قدس و سوریه، ارتش عراق و روسیه می خواستند بر داعش غلبه پیدا کنند برای داعش تجهیزات آوردند این مبارزه دروغین نماد ترویز جنایات انهاست این اعتلافی که به راه انداختند یک اعتلاف دروغین است که در مقابل افکار عمومی جهان جوابی در مبارزه با تروریسم داشته باشند و دوم بزرگ کردن داعش در مقابل ملتهای جهان و بگویند ۴۰ کشور قدرتمند دنیا در کنار هم قرار گرفتند نمی توانند با داعش مقابله کنند و یک دروغ بزرگتر را به جامعه جهانی القا بکنند.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت:وقتی چهار کشور چهارگانه دنیا روسیه ایران سوریه و عراق پا به میدان عمل گذاشتن کار داعش تمام بود و انها دوبار به داعش تجهیزات و پول دادند و از داعش دفاع می کردند، شما که اهل مبارزه با تروریسم نیستید رها کنید این چهار کشور فاتحه داعش را خواهند خواند،امروز تمام وجود جوانان ایران اسلامی پر از خشم و نفرت از امریکا است.

مختاری در ادامه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری افزود: بعضی ها به دنبال این هستند که چهره کریح و زشت آمریکا را بزک بکنند آنها دین و انقلابی گری به کنار وفاداری به مسائل کشور و عقل چی می شود کدام عقل اجازه می دهد که چهره کریح امریکا را بزک کنند و خوب جلوه بدهند و کلاه بر سر مردم بگذارد و امریکا را فرشته نجات معرفی بکنند.

مختاری در ادامه بیان داشت: بارها این مسئله تکرار شده است که کدام کشور از نفوذ امریکا سود برده باشد که کشور ما دومی باشدکدام کشور با نفوذ امریکا اقتصاد و دانشش رشد کرده است چرا باید مسائل مملکت را در نظر نگیرد.

وی ادامه داد: اگر ما در کشور خودمان یک قاچاقچی مواد مخدر را اعدام می کنند شعار حقوق بشر سر می دهند ولی در عربستان یک عالم بزرگ را حکم اعدام صادر می کنند صدایشان هم در نمی آید بلکه حمایت می کنند زیرا عربستان همپیمانانش است.

مختاری در پایان در خصوص برجام بیان داشت: برجام توسط مقام معظم رهبری با ۹ شرط امضاء شد و اجرای مشروط برجام اغاز شد کار برجام عملا با تحقق این شرایط باید اجرا بشود در خواستمان از همه کسانی که دلسوزانه نقد کردند دیگر دوران نقد برجام باید تمام بشود الان وقت اجرای برجام و وقت نظارت بر آن است و دولت محترم باید با نهایت دقت و حواس جمع ، مجلس هم با نظارت ، شورای امنیت و نخبگان جامعه و مردم باید بر برجام نظارت کافی داشته باشند که شروط رضایت بخش نامه مقام معظم رهبری تحقق پیدا بکند.

مختاری در پایان افزود: تکلیف امروز ما مبارزه با نفوذ و نقشه دشمن در منطقه است دشمن به دنبال تفرقه و نفوذ است باید مراقبت کنیم که شکاف بین مسئولین و مردم ایجاد نشودو همه ید واحده باشند.