آمادگی بخش شهاب شهرستان قشم برای پذیرایی از مسافران نوروزی

محمد زرنگاری ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی ستاد سفرهای نوروزی بخش شهاب گفت: مهمترین برنامه ما در این ایام مهمان داری از مسافرین عزیز نوروزی می باشد که از نقاط مختلف کشور به این شهرستان سفر می کنند. بخشدار بخش شهاب قشم با بیان اینکه کلیه امکانات لازم جهت پذیرایی و اسکان مسافرین عزیز نوروزی […]

محمد زرنگاری ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی ستاد سفرهای نوروزی بخش شهاب گفت: مهمترین برنامه ما در این ایام مهمان داری از مسافرین عزیز نوروزی می باشد که از نقاط مختلف کشور به این شهرستان سفر می کنند.

بخشدار بخش شهاب قشم با بیان اینکه کلیه امکانات لازم جهت پذیرایی و اسکان مسافرین عزیز نوروزی تدارک داده شده است، اظهار داشت:کلیه امکانات رفاهی و تفریحی در این بخش آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

زرنگاری بیان داشت تمامی قایقهای تفریحی ساماندهی بشوند  تا ایام عید بتوانند مسافران و گردشگران از مناطق دیدنی این بخش بخوبی استفاده کنند.

بخشدار بخش شهاب قشم اظهار داشت: با توجه اینکه شعار قشم سرزمین عجایب هفتگانه خلیج فارس است همه این عجایب در این بخش وجود دارد که می طلبد مسئولان امر و سازمان منطقه آزاد قشم به این بخش توجه ویژه ای داشته باشند.

زرنگاری تصریح کرد: اینکه قشم به عنوان ژئو پارک جهانی مطرح است و استفاده از لقب  ژئو پارک به این جزیره باید مناطقی که در آن وجود دارد باید توسعه یافته باشند نه اینکه فقط به گفتن عجایب هفتگانه اکتفا کنیم  ولی منطقه عجایب هفتگانه بدون توسعه باشد.

وی نیز ادامه بیان داشت بخش شهاب و شهر سوزا آمادگی پذیرایی از مهمانان نوروزی را دارد و در جهت اسکان ۶۰کلاس در برای ظرفیت ۳۵۰مسافر  آماده می باشد که با تدبیر خاص بتوانیم میزبان خوبی برای هموطنان خوبمان باشیم.

وی تاکیدکرد: کمبود آب در ایام تعطیلات در اماکنی که گردشگران و مسافران حضور دارند توجیه پذیر نیست و باید آب و فاضلاب در جهت تامین آب این اماکن  تلاش کند.

زرنگاری گفت: برای بازدید از شهر سوزا احتمال حضور ۴۰۰نفر  از هموطنان خودمان دراین بخش می باشد که می تواند تاثیر گذار باشند.

وی گفت: در این ایام خانه های  گردشگری در بخش شهاب فعالیت کنند و در آینده آنها را توسعه دهیم  چون که گردشگری بدون حضور جامعه محلی  توسعه پیدا نمی کند.

بخشدار بخش شهاب عنوان کرد: سال گذشته ۳۲هزار  مسافر از سایت کندالو و هنگام بازدید کردن که امید واریم با استقبال زیاد از سوی مسافران و گردشگران  رشد قابل قبولی در این جهت داشته باشیم.

به گفته وی، پارک کروکودیل درمحدوده این بخش است که بازدید کننده زیادی خواهد داشت که باید تمهیداتی بشود که مسافران و گردشگران بتوانند از اماکن و سایت های دیدنی و گردشگری این بخش دیدن کنند.

وی گفت:جهت کنترل ترافیک جاده ای با هماهنگی پلیس راه و دهیاران بنرهای هشدار دهنده و راهنمایی در سطح این بخش از شهرستان قشم  نصب خواهد شد.

زرنگاری در ادامه خاطرنشان کرد: در ایام حضور گردشگران بحث اقامه نماز را جدی بگیرید و جایگاهای برای اقامه فریضه نماز در اول وقت مد نظر گرفته بشود.

زرنگاری در پایان از عروسی دست جمعی ۱۶ زوج جوان در بخش شهاب برگزار می شود که خود یک رسم سنتی بین ما جنوبیان هست که گردشگران از این نوع عروسیها بیشتر دیدن خواهند کرد.