آل سعود نوکر حلقه به گوش آمریکا و حامی گروهک های تروریستی است

 امام جمعه موقت هرمز گفت: عربستان سعودی نوکر حلقه به گوش آمریکا و حامی گروهک های تروریستی از جمله داعش است. حجت الاسلام محمد بابایی در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به دیدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی با مسئولان و متخصصان دفاعی، رییس جمهوری و اعضای هیات دولت، بیان داشت: […]

 امام جمعه موقت هرمز گفت: عربستان سعودی نوکر حلقه به گوش آمریکا و حامی گروهک های تروریستی از جمله داعش است.

حجت الاسلام محمد بابایی در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به دیدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی با مسئولان و متخصصان دفاعی، رییس جمهوری و اعضای هیات دولت، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر دفاع و متخصصان این وزارتخانه فرمودند افزایش توان دفاعی و تهاجمی حق مسلم و قطعی برای کشور ماست.

وی ادامه داد: اگر امروز امنیت، نظم و آسایش در کشور ما وجود دارد مربوط به همین توفیقات مهمی است که در صنایع دفاعی، نظامی و تهاجمی ایجاد شده است.

امام جمعه موقت هرمز افزود: دشمن می داند ایران همان کشور سال ۵۸ نیست و نمی تواند مقابل ما بایستد اما نکته مهمی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند این است که ما هم در دفاع و هم تهاجم هم باید قوی باشیم و دشمن نباید حتی به فکرش هم تهاجم به نظام برسد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند وجود نیروهای محقق، متخصص و کارشناس در این مجموعه مانند اجناس ذی قیمت هستند و به تعبیر ایشان قیمت گذاری در مورد آنها ممکن نیست.

حجت الاسلام بابایی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز که قدرت های زورگو و فاقد اخلاق انسانی از هیچ جنایتی مضایقه نمی کنند و از کشتن بیگناهان ابا ندارند، در چنین دنیایی توسعه صنایع دفاعی و تهاجمی کاملا امر طبیعی و حق مسلم است.

خطیب نماز جمعه هرمز به دیدار رهبر معظم انقلاب با رییس جمهوری و هیات دولت اشاره کرد و گفت: ایشان مطالب متعددی فرموند که یکی مساله امنیت کشوراست و در منطقه خاورمیانه می بینید که چقدر ناامنی کشورها را فرا گرفته و امنیت اصلا وجود ندارد که به فضل خدا کشور ایران از امنیت کامل برخوردار است.

حجت الاسلام بابایی با اشاره به سالروز شهادت رئیس علی دلواری، اظهار داشت : ۱۲شهریور ، روز مبارزه با استعمار انگلیس نامیده شده است و در چنین روزی تهاجم انگیلسی ها به بوشهر انجام شد و دلاورمردانی در آن منطقه قیام کردند و رئیس علی دلواری از جمله افرادی بود که شهادت نصیبش شد.

امام جمعه موقت هرمز گفت: در روز مبارزه با انگلیس باید یادمان باشد آنچه تا امروز از کاستی و خسارت ها نواقص و نبود پیشرفت در حوزه مادی و معنوی بر کشور ما ایران گذشته، ریشه اصلی آن از انگلیس است.

وی اظهار کرد: این روز فقط این نیست که بدانیم انگلیس استعمارگر بوده و هست بلکه باید یادمان باشد زجر و ناراحتی های ما مربوط به آنهاست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به سالگرد ازدواج حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: ازدواج سنت مهمی است که امروز دستخوش حوادث و افکار انحرافی شده که اگر توجه نکنیم گرفتاری های فراوان تری را خواهد داشت.

امام جمعه موقت هرمز اضافه کرد: اگر ازدواج از روی بی معرفتی و عشق های ظاهری و هوی و هوس باشد، پایدار نیست و برای فرد آرامش و دوام ایجاد نمی کند.

وی گفت: ازدواج حضرت علی (ع) با کمترین امکانات آغاز شد و با بیشترین برکات پایان یافت در حالی که امروز ازدواج ها با سختگیری و امکانات زیاد آغاز و بدون برکت یا با برکات کم پایان می یابد.

امام جمعه موقت هرمز با اشاره به سالروز به شهادت رساندن جمعی از حجاج ایرانی در سال ۶۶ بیان داشت: در فاجعه منا نیز زائران بیت الله الحرام به هیچ عنوان مقصر نبودند و آل سعود به جای اینکه امنیت خانه خدا و زائران را فراهم کند، بیش از هفت هزار مسلمان بی گناه را به خاک و خون کشید.

وی بیان کرد: رفتار آل سعود در قبال این حادثه در خور تامل است چرا که به جای عذرخواهی، طلبکارانه برخورد می کند.

حجت الاسلام بابایی اضافه کرد: به دلیل لجبازی و تعصبات کور و جاهلی آل سعود امسال زائران ایرانی نتوانستند در مناسک حج شرکت کنند که این مهم عمق خباثت حکمرانان عربستان را نشان می دهد.

امام جمعه موقت هرمز اظهار داشت: اکنون نیز آل سعود به دستور آمریکا حدود دو سال است که در یمن جنایت مرتکب می شود و ده ها هزار نفر از مردم بی دفاع این کشور اسلامی را به خاک و خون کشیده است.

وی گفت: عربستان سعودی نوکر حلقه به گوش آمریکا و حامی گروهک های تروریستی از جمله داعش است و به دروغ خود را خادم حرمین شریفین می داند در حالی که خائن به اسلام و مسلمانان است.
وی افزود: در کشتار جمعه خونین در سال ۶۶ که با توطئه استکبار جهانی آمریکا و به دست خبیث رژیم آل سعود جمعی از زائران و حجاج ما از جمله شهیده فاطمه نیک که بنام ام الشهدای استان و جزیره هرمز نام برده می شود از این جزیره به شهادت رسید و به فرزندان و محارم شهیدش پیوست و این جای بسی افتخار است که این جزیره با این جمعیت شهدای زیادی را تقدیم این انقلاب نموده است.

امام جمعه موقت جزیره هرمز در ادامه ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) افزود: امام جواد کم سن و سال ترین امامی بودند که به امامت رسیدند و ایشان اسوه مبارزه با طاغوت بودند و در همه دوران امامتش با طاغوت زمان خود مبارزه کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر در مسیر غیر از مبارزه با طاغوت حرکت کنیم ولایی نیستیم و برخلاف ولایت حرکت کرده ایم.

وی تصریح کرد: در زمان فعلی همه چیز مهیاست تا مردم از بعد فردی، اجتماعی و خانوادگی در مسیر مبارزه با طاغوت حرکت کنند.

منبع: مهر