آل سعود در فاجعه منا حریم حرم امن الهی را شکست

امام جمعه موقت هرمز گفت: در فاجعه منا نیز آل سعود حریم حرم امن الهی را شکست و بقای خود بر اریکه قدرت را در دفاع از مستکبران جهانی و هم پیمانان صهیونیسم تصور کرد. حجت الاسلام عبدالحمید گلزاری در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به شهادت زائران ایرانی و […]

امام جمعه موقت هرمز گفت: در فاجعه منا نیز آل سعود حریم حرم امن الهی را شکست و بقای خود بر اریکه قدرت را در دفاع از مستکبران جهانی و هم پیمانان صهیونیسم تصور کرد.

حجت الاسلام عبدالحمید گلزاری در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به شهادت زائران ایرانی و سایر مسلمانان در منا و کشتار حاجیان ایرانی در سال ۶۶ توسط آل سعود، عنوان کرد: این فجایع و جنایت ها با همکاری و همدستی استکبار جهانی علیه زائران انجام گرفته است.

وی خباثت و بی خردی آل سعود و جنایت های آنان در حج سال ۶۶ را یادآورد شد و افزود: به فرموده امام راحل جنایت آل سعود در سال ۶۶ موجب تبلیغ انقلاب اسلامی و اثبات مظلومیت ملت ایران شد.

امام جمعه موقت هرمز ادامه داد: در فاجعه منا نیز آل سعود حریم حرم امن الهی را شکست و بقای خود بر اریکه قدرت را در دفاع از مستکبران جهانی و هم پیمانان صهیونیسم تصور کرد.

حجت الاسلام گلزاری با اشاره به پیام حج تاریخی رهبر معظم انقلاب خطاب به مسلمانان جهان، تصریح کرد: حادثه منا و جان باختن حاجیان ایرانی در حال عبادت و با لبان تشنه و در زیر آفتاب سوزان حادثه ای عمیقا غم انگیز و فراموش نشدنی است و سکوت محض در قبال کوتاهی این حکومت در ادای وظایفش که منجر به جان باختن مظلومانه هفت هزار انسان پاک شد هویت دروغین مدعیان حقوق بشر را آشکار کرد.

امام جمعه موقت هرمز با تاکید بر هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن راهپیمایی سالروز منا، اظهار داشت: خون شهدای منا هدر نمی‌رود و به امید خداوند دولت آل‌سعود، دولت آل سقوط خواهد بود و به‌زودی این دولت منفور از اریکه قدرت به زیر کشیده خواهد شد.

گلزاری با بیان اینکه ملت ایران دل خوشی از تاریخ بی‌کفایتی آل‌سعود در فاجعه منا، حوادث سال۶۶ و فاجعه جان باختن شهدا در جوار کعبه زیر جرثقیل ندارد، اضافه کرد: شجره ملعونه سعودی و اربابان آنان مقصر حوادث حج سال گذشته و قبل از آن هستند و به خاطر رفتار ظالمانه با میهمانان خدا، یکی شدن دولت ها و ملت های مسلمان برای مطالبه خون ۷هفت هزار حاجی در منا ضروری است و سکوت موجب پایمال شدن خون شهدای حج خواهد شد.

وی گفت: سعودی ها با انتخاب امنیت حجاج امسال به دست صهیونیست ها ثابت کردند خودشان توان تامین امنیت را ندارند و جالب است که این امنیت را به دست دشمن مسلمانان سپردند و امیدواریم امسال حجاج از کید و حیله صهیونیست ها و سعودی ها در امان باشند.

حجت الاسلام گلزاری بیان داشت: نقش حکام آل سعود در سلب امنیت از جهان اسلام، کشتار و خونریزی از سوی عناصر وابسته به عربستان در منطقه و سازماندهی جنگ های نیابتی و تحمیلی، تجهیز گروهک های تکفیری و تروریستی در سوریه،عراق، یمن وسایر کشورهای اسلامی بر کسی پوشیده نیست و به راحتی نمی توان از کنار آن گذشت.

امام جمعه موقت هرمز در پایان با تبریک عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت، اقتدار و قدرت نظام اسلامی را در ولایت عنوان کرد و گفت: ولایت، محور اتحاد و همبستگی همه مردم در جامعه است و براساس اصول اسلام، رهبری و ولایت همبستگی و اتحاد را رقم می زند.

پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه، راهپیمایی اعلام انزجار از ددمنشی های آل سعود، محکومیت جنایت های خصمانه رژیم دیکتاتوری آل خلیفه و حمایت از مردم ستمدیده بحرین در جزیره هرمز برگزار شد.

در این راهپیمایی اقشار مختلف مردم با سر دادن شعارهایی، انزجار خویش از ددمنشی های آل سعود را فریاد، جنایت های خصمانه رژیم دیکتاتوری آل خلیفه را محکوم و از مردم ستمدیده بحرین اعلام حمایت کردند.

راهپیمایان با سردادن شعارهایی علیه رژیم آل سعود، بی کفایتی و نالیاقتی سران آل سعود را باعث کشتار مسلمانان در حج سال گذشته دانستند و گرایش این رژیم به صهیونیست ها را محکوم کردند.

نمازگزاران جمعه هرمز همچنین رژیم آل خلیفه در بحرین که مردم این کشور را از آزادی های مشروع محروم کرده است، محکوم کردند.