آقای فتاح، تو هم !؟

در ادامه واکنش ها به انتصاب حمید رضا مومنی مشاور حسن روحانی به مدیر عاملی هلدینگ هتل های پارسیان شهروندان مطالبه گر قشم با صدور پیامی به ریاست بنیاد مستضعفان ، عواقب این انتصاب را به وی متذکر شدند.

در ادامه واکنش ها به انتصاب حمید رضا مومنی مشاور حسن روحانی به مدیر عاملی هلدینگ هتل های پارسیان شهروندان مطالبه گر قشم با صدور پیامی به ریاست بنیاد مستضعفان ، عواقب این انتصاب را به وی متذکر شدند.
در این پیام آمده است :
جناب آقای فتاح
رئیس محترم بنیاد مستضعفان

باسلام و احترام

آنچه در طول سالیان گذشته گریبان کشور را گرفته و تاب و توان از آن ربوده، انتصاب و بهره‌گیری از مثلاً مدیرانی بوده که که نه به دلیل داشتن ویژگی‌های علمی و فنی، که به دلیل تعلق قومی قبیله‌ای، “قدر” دیده و بر “صدر” نشسته‌اند و در نتیجه موجب هدر رفت فرصت‌ها و تحمیل هزینه‌ها و خسارات فراوانی شده‌اند و در بهترین حالت باعث و بانی “درجا زدن” مجموعه تحت امر بوده اند.

گرچه همین درجازدن‌ها در بسیاری از مواقع عقب افتادن از قافله پیشرفت و توسعه و تضییع حقوق و اموال عمومی و مهم‌تر از همه بی‌اعتمادی مردم را به‌دنبال داشته‌است.

جناب آقای فتاح ریاست محترم بنیاد مستضعفان

این‌همه گفته آمد تا از باب “درس پس دادن نزد استاد” مواردی را معروض کرده و یادآور شویم که اگر امروز سر به هر سوی این ملک عزیز که بچرخانی شاهد “دمل چرکینی” خواهی بود که نتیجه عملکرد برخی از همین مثلاً “مدیران نالایق” است ، مدیرانی که نه توان “ترسیم استراتژی‌های توسعه محور” را دارند و نه از سر رشته‌ای از تاکتیک ها و تکنیک‌های مدیریتی و تنها با اتکا به رابطه‌ها، سری میان سرها در آورده و رمز و راز پیشرفت خویش را نه در کسب مهارت‌ها که در بریز و بپاش های خاص و چوب حراج زدن به اموال عمومی و باج دادن‌های مختلف می‌بینند و همین می‌شود رمز و راز بقا و ارتقای روزافزون شان از پستی به پست دیگر و از جایگاهی به جایگاه دیگر، بی‌آن‌که استحقاق آن را داشته باشند و بی تلاش برای پندآموزی و اصلاح رویه‌های غلط و اشتباه خویش.

جناب آقای فتاح

همین سماجت بر ادامه رویه‌های غلط از سوی برخی مدیران و حمایت‌های آشکار و نهان از آنان است که نه‌فقط سرمایه‌های مادی و بیت‌المال را تضییع می‌کند که وقت و انرژی نهادهای نظارتی و قضایی را که می‌بایست به امور مهم‌تری بپردازند معطوف به خود کرده و در مواردی شاهد هستیم که برای برکناری مدیران نالایقی که در کارنامه مدیریتی‌ اش حتی شاهد”نمره ناپلئونی” نیز دیده می‌شود، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را ناگزیر ساخته تا روزها و هفته‌ها و در مواقعی حتی سال‌ها وقت و انرژی و هزینه صرف نمایند تا مدیران بالادستی و ارشد را متقاعد و متعهد به برکناری فلان مدیر ناتوان و نالایق نمایند و بی‌هیچ تردید این هزینه‌های معنوی و مادی در نهایت از جیب مردم پرداخت می‌شود ، مردمی که مجموعه دولت و حکومت ملزم به خدمت و تأمین وسایل آسایش و رفاه مادی و معنوی آنان هستند و برای خدمت‌رسانی به شهروندان سوگند خورده‌اند.

جناب آقای فتاح

قلمی شدن این وجیزه به این دلیل بوده‌است که شما را در وهله اول انسان مؤمن و فرهیخته و در وهله بعد ، مدیری دردآشنا و انقلابی می‌شناسیم و همین ویژگی‌هاست که انتظار از جنابعالی و مجموعه تحت امرتان را بیشتر کرده‌است.

در روزهای گذشته انتصابی بی‌سروصدا و ناموجه در مجموعه مدیریتی آن “عزیز گرانمایه”، نه‌تنها بهت و حیرت مردم که ناظران و فعالان رسانه‌ای و حتی برخی نمایندگان محترم مجلس را بدنبال داشته‌است؛ مدیری که در سال‌ها مسئولیت در پست مهم مدیرعامل منطقه آزاد قشم نه‌تنها گرهی از کار فروبسته مردمان نگشود بلکه با بی‌توجهی‌ها ، اهمال ها و سوءمدیریت‌ها ، موجب تضییع و ضرر و زیان‌های هنگفتی شده و فقط در یک بازه زمانی و در تحقیق و تفحص نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی *بیش‌از هزار میلیارد تومان تخلف کشف و گزارش گردید* و این جدای از بذل و بخشش‌های ناصواب و سواستفاده‌های اطرافیان بوده‌است.

بله آقای فتاح ؛ از آقای حمیدرضا مؤمنی مدیر سابق منطقه قشم می‌گوییم که پس‌از سال‌ها سوءمدیریت با تلاش برخی نمایندگان محترم مجلس و از جمله آقای مرادی نماینده محترم هرمزگان، سوءمدیریت‌های ایشان مستند گشت و امروز جز خاطره‌ای تلخ بر ضمیر شهروندان هرمزگان و به‌ویژه جزیره قشم چیزی به یادگار نمانده‌است.

جناب آقای فتاح؛

شما را به‌عنوان مدیر دردآشنا و دلسوز و متعهد به حفظ و حراست از سرمایه‌ها و دارایی‌های مردم می‌شناسیم و تردید نداریم که شما نیز با ما هم‌داستان و هم‌نوا هستید که پیشرفت و آبادانی و رشد و رفاه ملت، مدیران عالم ، دلسوز و متعهد می‌طلبد و این مهم ، محقق نخواهد شد مگر آن که نه در حرف، که در عمل بدان عمل کنیم و “صندلی مدیریتی” را به فردی واگذار واگذار کنیم که در کارنامه مدیریتی‌اش نمراتی قابل‌قبول و قابل دفاع داشته باشد.

رجاء واثق داریم که فقط “دیکته نانوشته” است که غلط ندارد اما خوشبختانه می‌توان مدیرانی یافت که مشق مدیریتی خویش را به انجام رسانده‌اند و در کوره‌ی زمان آب‌دیده شده و تجربه آموخته‌اند، کافی است بی‌توجه به “تقاضاهای نابجا” و “فشارهای احتمالی”، سکان مدیریتی را به اهل آن بسپاریم .

بی‌تردید در چنین حالتی شاهد ترمیم خرابی‌ها و رفع نواقص و گام گذاشتن در مسیر صحیح خواهیم بود که نتیجه‌ای جز پیشرفت و رفاه نخواهد داشت.
ان‌شاءالله

جمعی از شهروندان مطالبه گر قشم