امروز

جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۷:۵۰ قبل از ظهر

روزی که بنای بیمارستان پیامبراعظم (ص) نهاده شد سازمان منطقه آزاد قصد داشت تمام مسایل این بیمارستان را در اختیار بگیرد اما دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با مدیریت دکتر محمد شکاری از خارج شدن این بیمارستان از تحت نظارت آنها جلوگیری کردند و نگذاشتند این بیمارستان تحت مدیریت سازمان منطقه آزاد اداره شود ، اما دیری نگذشت که دست کمک به سوی سازمان منطقه آزاد دراز شد و از این سازمان خواسته شد که تمام نیاز های مالی از قبیل خرید تجهیزات و حقوق و مزایای نیروهای قرادادی را نیز برعهده بگیرد .
جای سوال است که چگونه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان می تواند در شهرستان های دیگر این نیازها را تامین کند اما در جزیره قشم که سازمانی به عنوان منطقه آزاد وجود دارد نمی تواند این مشکلات چندین ساله را ریشه کن کند  ؟
به نظر میرسد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان چشم طمع در این جزیره دارد و حکایت هم خدا و خرما را خواستن در این مسئله صدق می کند چرا که آنها هم می خواهند بیمارستان زیر نظر شبکه و بهداشت هرمزگان باشد و هم نیازهای مالی خود را از جیب منطقه آزاد و خیرین تامین کنند .
بیمارستان پیامبراعظم (ص) قشم باوجود افتتاح و بهره برداری بیمارستان با فضای بسیارعالی همچنان از مشکلاتی همچون کمبود نیروی متخصص ، کمبود کادر پزشکی ، کمبود نیروهای رسیدگی به پرونده ها رو برو می باشد که این مشکلات گلایه های مردمی را بیش از پیش کرده است ،متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی تاکنون برای رفع این مشکلات اقدام اساسی نداشته است .
در این میان سازمان منطقه آزاد که قرار نبود نقشی در این بیمارستان داشته باشد با دیدن ادامه دار شدت وضعیت بد حوزه بهداشت و درمان بازهم پای کار آمد و تا حدودی به کمک تنها بیمارستان قشم آمد که این جای تقدیر دارد اما مدیرعامل سازمان منطقه آزاد به عنوان مرد اول جزیره باید برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان تصمیم جدی بگیرد و اگر دانشگاه علوم پزشکی می خواهد به این سبک به مردم خدمات دهنی کند این امتیاز را از آنها بگیرند ، شایسته نیست مردم قشم برای درمان و زایمان فرسنگ ها راه طی کنند  .
شنیده ها حاکی از آن است که بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به شدت از کمبود نیروی متخصص و غیر متخصص رنج می برد و نبود اعتبارات برای جذب نیروی رسمی و غیررسمی (قراردادی) روند رو به رشد این بیمارستان را کند کرده است تا جایی که گفته می شود در گذشته حقوق نیروی های غیر رسمی را خیرین پرداخت کرده اند !

 

البته کمک های بی بدیل خیرین در حوزه بهداشت و درمان یکی از نیازهای مبرم هر شهرستان است که برای رفع برخی مشکلات در این حوزه حضور خیرین ضروری به نظر می رسد اما آن گونه نباشد که شبکه بهداشت و درمان همه هزینه ها را گردن خیرین و سازمان منطقه آزاد بگذارد ، پس نقش دانشگاه علوم پزشکی در این میان چه می شود ؟ آیا فقط یدک کشیدن نام این بیمارستان برای آنها کافی است ؟
چگونه می شود بیمارستان ها شهرستان های همجوار تمام نیروهایشان از حقوق سازمانی بهرمند شوند ولی این اعتبارات به جزیره قشم تخصیص داده نمی شود ؟ آقایان شبکه بهداشت و درمان هرمزگان چشمتان را از روی سازمان منطقه آزاد بردارید ، زمان پادشاهی سازمانیان گذشت ، این سازمان دیگر برای امرار و معاش خودشان هم سردرگم هست به فکرراه حل دیگری باشید ، این قبری که شما بالای سر آن فاتحه می خوانید مرده ای در آن نیست  .

 

دراین میان برخی شنیده های تایید نشده حاکی از آن است که مسولان ارشد استانی و شهرستان قصد دارند رییس شبکه بهداشت ودرمان قشم را عوض کنند لازم است به عرض این بزرگواران برسانم مشکل حوزه بهداشت و درمان قشم با رییس عوض کردن حل نمی شود چرا که زمان این حقیقت را برهمگان آشکار ساخت ، شبکه بهداشت و درمان هرمزگان به جای رییس عوض کردن به فکر استقلال در این شهرستان باشد و چشم به سازمان ها و نهادهای دیگر نداشته باشد .
مسائل بهداشت و درمان شهرستان قشم از جمله حادترین مباحث کلیدی شهرستان است که سال‌هاست مردم این ناحیه را رنج می‌ دهد ، مسائل بهداشت و درمان این شهرستان نه تنها در خور منطقه ‌ای با پذیرش پنج میلیون مسافر در طول سال نیست بلکه کفاف جمعیت ۱۲۰ هزار نفری بومیان جزیره را هم نمی ‌دهد .

 

امید است ، دکتر سیدحسین داودی  ، رییس جدید شبکه بهداشت و درمان هرمزگان با تصمیم گیری صحیح و توجه ویژه به بیمارستان قشم این مشکلات را ریشه کن کند تا مردم صبور جزیره قشم بیش از رنج بیماری ، رنج کمبود امکانات درمانی را نکشند .

منبع : قشم آزاد

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی