آغاز طرح سنجش سلامت ۲ هزار و ۳۰۰ نوآموز در قشم

بهرام پوراشرف روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این طرح با هدف ارزیابی سلامت جسمی، بینایی، شنوایی و تست هوش نوآموزان اجرا می شود و تا پایان مرداد ادامه می یابد. وی یادآوری کرد: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی نیز از ابتدای شهریور آغاز و در آن […]

بهرام پوراشرف روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این طرح با هدف ارزیابی سلامت جسمی، بینایی، شنوایی و تست هوش نوآموزان اجرا می شود و تا پایان مرداد ادامه می یابد.
وی یادآوری کرد: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی نیز از ابتدای شهریور آغاز و در آن تمام نونهالان ثبت نام کننده در مهدهای کودک، در پایگاه های سنجش سلامت معاینه می شوند.
پوراشرف با بیان اینکه اجرای طرح سنجش سلامت یکی از رویکردهای مهم آموزش و پرورش برای کاهش مشکلات آموزشی نوآموزان به شمار می رود و دستاورهای زیادی به دنبال داشته است، گفت: بر اساس پژوهش های انجام شده، درصد قابل توجهی از مشکلات شناسایی شده در نوآموزان پس از درمان های اولیه، حل شده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش قشم هدف اصلی از اجرای طرح سنجش سلامت را شناسایی به موقع مشکلات نوآموزان و هدایت آموزشی آن ها اعلام و اضافه کرد: شناسایی نشدن مشکلات نوآموزان در سن کودکی، لطمه های پایدار و جبران ناپذیری به شخص، خانواده و جامعه وارد می کند.
به گفته پوراشرف، سال گذشته حدود ۱۹ هزار دانش آموز برای آغاز سال تحصیلی ثبت نام کردند که بیش از دو هزار تن از آنان نوآموز داوطلب ورود به سال اول ابتدایی بودند و در طرح سنجش سلامت معاینه شدند.