آزاد سازی خرمشهر مدیون رشادت هاست

سردار رضا ترابی ، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ، در مراسم جشن میلاد امام زمان (عج) و گرامی داشت آزاد سازی خرمشهر که در جوار شهدای گمام شهرستان قشم برگزار شد ، اظهار داشت : زمانی که ارتش تا دندان مسلح بعثی عراق با همه ی ادعا و توانایی به مرزهای ما قصد […]

سردار رضا ترابی ، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ، در مراسم جشن میلاد امام زمان (عج) و گرامی داشت آزاد سازی خرمشهر که در جوار شهدای گمام شهرستان قشم برگزار شد ، اظهار داشت : زمانی که ارتش تا دندان مسلح بعثی عراق با همه ی ادعا و توانایی به مرزهای ما قصد نفوذ داشت فکرش را نمی کرد با این رشادت ها روبرو شود .

وی افزود : رزمندگان جمهوری اسلامی ایران بدون سلاح های بروز و سازمان یافته و نبود عده  با اراده و ایمانی که دربین جوانان بود به مقاومت پرداختند که اگر به این ایمان و اراده این جوانان کمک رسیده بود و بعضا خیانتی صورت نمی گرفت امکان نداشت خرمشهر بعد از ۳۵ روز تبدیل به خونین شهر شود .

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ، به حفظ و بازگو کردن دستاوردهای  انقلاب تاکید کرد و افزود : رشادت ها و دلاور مردی های شهیدان باید بازگو شود تا همگان بدانند دشمنانی که ادعا میکردند سه روزه وارد مرز ایران شوند نتوانستند بعد از هفته ها به خاک این میهن نفوذ کنند ،این حماسه ها فراموش نشدنی است و همیشه در ذهن و قلب مردم ایران  می ماند .

وی تصریح کرد : خرمشهر با دفاعی که رزمندگان ارتش ، بسیحیان قهرمان و سپاهیان در این شهر پرافتخار انجام دادن هرچند خرمشهر به خونین شهر تبدیل شد اما به عنوان یک ورق طلایی ،روز پر افتخار در تاریخ ما نهادینه شد .

سردار ترابی ، با بیان اینکه ۳ خرداد خرمشهر مجددا خرمی خود را به دنیا نشان داد ، عنوان کرد : باید همگان بدانند که برای خرمی خرمشهر چه شهیدانی تحویل انقلاب داده ایم، رشادت های شهیدانی همچون شهید بازماندگان از جزیره قشم که در آزاد سازی خرمشهر نقش داشتند باید برای نسل های آینده بازگو شود .

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت : خونین شهر و خرمشهر یک واژه ای  است که در آن اقتدار ،سربلندی ، ایستادگی ، مقاومت ، همدلی وایثار کاملا پیداست ، اگر بخواهیم روزی به عنوان روز ایثار بگذاریم قطعا روز خرمی خرمشهر در آن خواهید دید .

سردار ترابی ، به نقش و روحیه ایثار و شهادت در ملت ایران اشاره کرد و افزود : همان رزمندگانی که در سال ۶۱ نگذاشتن خرمشهر دردست دشمنان ایران بیفتد امروز خارج از مرز سینه سپر کرده اند تا آسایش و آرامش ملت ایران تهدید نشود و دشمن جرعت نکند به مرز های ما نکاه چپ کنند .

وی با بیان اینکه رزمندگان مدافع حرم با فرهنگ خرمشهر ، فرهنگ دفاع مقدس ، فرهنگ امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه خود قرار دادند و مقابل کفر و ظلم ایستادگی می کنند  ، تاکید کرد :  انتظار داریم رشادت ها و دلاورمردی های شهدا ، جانبازان و مدافعات حرم که از جان مایع می گذارند حفظ و بازگو شود .