امروز

جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۹:۴۱ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دادگستری کل استان هرمزگان، حجت الاسلام محمد صادق اکبری، با اشاره به نقش پیشگیرانه ستاد دیه و حمایت از زندانیان جرایم غیر عمد، در کاهش آسیب های اجتماعی و جلوگیری از تحمیل هزینه های جبران ناپذیر بر کشور، عنوان کرد: زندانی بودن افراد به علت جرایم غیر عمد یک آسیب اجتماعی است و اثرات زیان باری بر خانواده این دسته از زندانیان تحمیل خواهد شد که می بایست با فراهم کردن زمینه آزادی این زندانیان، از آسیب های اجتماعی ناشی از آنان جلوگیری شود.

اکبری گفت: آزادی یازده زندانی نیازمند با بدهی بیش  از هشت میلیارد و هشتصد میلیون ریالی با مساعدت ستاد مردمی دیه استان هرمزگان در راستای عمل به همین اهداف ونیات خیرخواهانه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: استان هرمزگان به لحاظ برخورداری از منابع مالی و ثروت های اقتصادی استان بهره مند و ثروتمندی است و کمک مالی به زندانیان نیازمند را از مصادیق بارز مجاهدت و ایثار است.

وی خاطر نشان کرد: ضروری است که ارتقای سطح جلب و سازماندهی مشارکت های مردمی به ویژه کمک های خیرین، صاحبان ثروت و سرمایه، سازمان های خدمت رسان دولتی و مؤسسات مردم نهاد به منظور تشریک مساعی و هماهنگی در جهت رهایی زندانیان جرائم غیرعمد، در اولویت برنامه ریزی ها و محور اجرای دستورالعمل ستاد دیه استان قرار گیرد.

اکبری ضمن اعلام این مطلب که افزایش جمعیت زندانیان زیبنده جامعه اسلامی نیست تصریح کرد: ستاد دیه در صورت افزایش توانمندی مالی و ارتقای شاخص های جذب مشارکت های مردمی قادر خواهد بود با افزایش سرعت عمل زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان نیازمند را فراهم سازد و در نتیجه تحقق این امر بستر و امکان عمل به تأکیدات و رهنمودهای رهبر معظم را به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان ها محقق سازد.

 رئیس هیأت امنای ستاد دیه، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم خیر هرمزگان در جهت آزادی زندانیان مالی ناشی از جرایم غیر عمد با همدلی و همراهی پیش قدم بوده اند و هر ساله و به مناسبت های مختلف زمینه آزادی تعداد زیادی از این زندانیان و بازگشت آنها را به آغوش خانواده خویش فراهم می آورند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=20077
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی