آزادی قدس نباید به فراموشی سپرده شود

امام جمعه اهل سنت قشم : یاد و خاطره فلسطین و آزادی قدس نباید از اذهان مسلمانان به فراموشی سپرده شود. شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز جمعه قشم گفت : نام گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس باعث شده تا فلسطین همچنان در بین مسلمانان زنده بماند و مسلمانان نباید […]

امام جمعه اهل سنت قشم : یاد و خاطره فلسطین و آزادی قدس نباید از اذهان مسلمانان به فراموشی سپرده شود.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز جمعه قشم گفت : نام گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس باعث شده تا فلسطین همچنان در بین مسلمانان زنده بماند و مسلمانان نباید از آزادی آن غافل شوند.

وی افزود : بیت المقدس کانون وحی و پیامبران  الهی و مسجد القصی اولین قبله مسلمان است که در سلطه صهیونیزیم قرار گرفته است و احیای روز قدس برای این است که این مکان مقدس که جزئی از ممالک اسلامی بوده نباید به فراموشی سپرده شود.

خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم با بیان تاثیر گذاری حضور در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت : کودکان و جوانان ما باید به یاد قدس باشند و و بدانند که وعده خداوند نزدیک است.

امام جمعه اهل سنت قشم در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری نماز عید اشاره کرد و بیان داشت : اقامه نماز عید در فقه شافعی از مستحبات موکد است و با توجه به قطعیت عید فطر در روز دوشنبه نماز عید در ساعت ۷ اقامه می شود.

وی با تاکید بر اینکه اعلام روز عید باید توسط علما دینی  انجام گیرد ، ادامه داد : جایز نیست در حالی که مردم روزه دار هستند عده ای با این بهانه که در برخی کشورها عید اعلام شده حرمت شکنی کنند و دست به روزه خواری بزنند و حتی اگر کسی نادانسته روز عید را روزه بگیرد گناهش کمتر از کسی است که  با حرمت شکنی اقدام به روزه خواری در ماه رمضان کند.