آزادی خرمشهر معبر آزادی قدس

قریب به چهل سال از آزادی خرمشهر در عملیات بیت المقدس می گذرد و واژه های آزادی ، خرمشهر و قدس با یکدیگر هم خانواده و هم جنس شدند. آزادی قدس شاید در سالهای اول انقلاب به عنوان یک شعار انگاشته می شد اما اکنون بشارت آزادی قدس بیش از همیشه در حال عملی شدن […]

قریب به چهل سال از آزادی خرمشهر در عملیات بیت المقدس می گذرد و واژه های آزادی ، خرمشهر و قدس با یکدیگر هم خانواده و هم جنس شدند.
آزادی قدس شاید در سالهای اول انقلاب به عنوان یک شعار انگاشته می شد اما اکنون بشارت آزادی قدس بیش از همیشه در حال عملی شدن است و بوی آزادی از این سرزمین مقدس به مشام می رسد.
آن روز که امام راحل فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد هنوز محور مقاومت در جهان شکل نگرفته بود و تا پایان جنگ با رژیم بعثی چند سال باقی مانده بود اما گذشت زمان ثابت کرد که وعده خداوند بر پیروزی صابران تحقق می یابد.
رزمندگان ایران در آزادی خرمشهر ثابت کردند که با دستهای خالی اما با قلب هایی مملو از ایمان و عزمی راسخ می توان ارتش مجهز و پیشرفته متکی بر کفر را شکست داد و این درس و روحیه خود باوری را در تشکیل جبهه مقاومت جهانی بسط دادند.
به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت ایثارگران بار دیگر روحیه جهاد در رگ های جوانان مسلمان جریان یافته و مردان میدان معادلات و سرنوشت منطقه را با موشک رقم می زنند و اکنون هدف دشمن از پیش کشی برجام موشکی به خوبی بر همگان مشخص شد.
پیشرفت نظامی ایران پس از سالهای دفاع مقدس موجب استحکام محور مقاومت و امیدواری مظلومان آزادیخواه شده است و رویای زوال رژیم کودک کش صهیونیستی به واقعیت تبدیل شده و گنبد آهنین اسرائیل حتی در برابر موشک های فلسطینی هم بی اثر شده و این رژیم کودک کش ناچار به پذیرش آتش بس در مقابل دفاع رزمندگان فلسطینی شده است.
ایمان ، اخلاص ، استقامت، وحدت و ولایت پذیری رمزهای موفقیت نیروهای مسلح ایران در دفاع مقدس و پس از آن است و تکیه بر توان داخلی موجب رشد و تکامل صنعت نظامی در کشور شد و جانفشانی نیروهای نظامی در عرصه های گوناگون موجب شده تا در قلب توده های مردم جای داشته باشند.
نیروهای مسلح ایران امروز نیز با تکیه بر تجربه هشت سال دفاع مقدس و حضور در محور مقاومت بیش از گذشته کارآمد و آماده دفاع از کیان و سرزمین مقدس ایران هستند و به دشمنان اجازه نخواهند داد تا سایه نا امنی و شرارت به مرزهای کشور کشیده شود.
بی گمان پیروزی هایی که ملت ایران با تقدیم هزاران شهید و ایثارگر به دست آورده اند نتیجه حضور آنها در لحظات حساسی است که کشور به آنها نیاز داشته و امروز نیز در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا بار دیگر با حضوری پر شور و آگاهانه از میهن خود پاسداری خواهند کرد.