آخوند صفری: پیروی از ولایت رمز اتحاد و وحدت مسلمانان است

آخوند محمد امین صفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کلاله درباره اهمیت وحدت امت اسلامی اظهار داشت: در این برهه از زمان با توجه به اتفاقات کشورهای همسایه، وحدت و اتحاد از واجبات است. وی با اشاره به اینکه بقای اسلام را در بقای وحدت است، افزود: عدم اتحاد و وحدت مسلمانان سبب به […]

آخوند محمد امین صفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کلاله درباره اهمیت وحدت امت اسلامی اظهار داشت: در این برهه از زمان با توجه به اتفاقات کشورهای همسایه، وحدت و اتحاد از واجبات است.

وی با اشاره به اینکه بقای اسلام را در بقای وحدت است، افزود: عدم اتحاد و وحدت مسلمانان سبب به آتش کشیدن شدن و کشتن مسلمانان می‌شود.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی ادامه داد: خداوند افرادی را که متحد هستند کمک می‌کند و دین ما دین اتحاد و وحدت است و همه اقوام باید با یکدیگر وحدت داشته باشند و اخوت سبب حفظ ارزش‌ها می‌شود.

آخوند صفری عامل نجات مسلمانان را اخوت و برادری دانست و تصریح کرد: تا زمانی که مسلمانان با وحدت و اخوت در کنار هم زندگی کنند و با پیروی از ولایت زمانشان، اختلافات کوچک را کنار بگذارند، دشمن نمی تواند بین آنان رسوخ کرده و به آنان آسیب برساند.

وی اظهار کرد: وحدت و اتحاد بین مسلمانان میسر نیست جز با تقوی و زمانی که مسلمانان تقوی داشته و بندگی خالصانه و صادقانه داشته و از افراط و تفریط بپرهیزند مطمئنا در برابر دشمنان پیروز می‌شوند.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی اتحاد را وظیفه خطیر مسلمانان دانست و اظهار داشت: در قرآن کریم آیات متعددی در مورد وحدت دیده می‌شود که اتحاد را مایه برقراری صلح و آرامش معرفی کرده است.

آخوند صفری گفت: حفظ وحدت برای جوامع اسلامی از ضروریات است چرا که خداوند مسلمانان را امتی واحد معرفی کرده و بقای اسلام را در بقای وحدت می‌داند.

انتهای پیام/