آخرین تغییرات ثبت نام طرح ترافیک ۹۶ +راهنما

با توجه به اینکه سامانه پرداخت عوارض و ثبت نام در روزهای ابتدایی ثبت نام مشکلاتی داشته و جمع کثیری از شهروندان بعضا ممکن است از ثبت نام اینترنتی جا مانده باشند، با تدابیر اندیشیده شده مهلت ثبت نام به مدت دو هفته و تا تاریخ ١۵ دی ماه تمدید شد”، مدیر واحد صدور آرم سازمان […]

با توجه به اینکه سامانه پرداخت عوارض و ثبت نام در روزهای ابتدایی ثبت نام مشکلاتی داشته و جمع کثیری از شهروندان بعضا ممکن است از ثبت نام اینترنتی جا مانده باشند، با تدابیر اندیشیده شده مهلت ثبت نام به مدت دو هفته و تا تاریخ ١۵ دی ماه تمدید شد”، مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل ونقل و ترافیک با اعلام این خبر، تصریح کرد: ۱۵ دی ماه آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی برای متقاضیان دریافت ارم طرح ترافیک سال ٩۶ است و به طور قطع مهلت اعلام شده تمدید نخواهد شد و پس از بررسی سیستماتیک، نتایج متقاضیان واجد شرایط دریافت آرم طرح ترافیک اواسط بهمن ماه ۹۵ اعلام می شود.

وی همچنین در مورد خودروهایی که برای تردد در محدوده طرح ترافیک ملزم به دریافت آرم طرح ترافیک هستند، تصریح کرد:تمامی خودروهای پلاک عمومی شهر تهران که دو رقم سمت راست پلاک خودروهای آنها ایران ۱۱ ، ۲۲، ۳۳ و ۴۴ و… است، به منظور تردد در محدوده طرح ترافیک ملزم به دریافت آرم طرح ترافیک بوده و باید نسبت به ثبت نام در سامانه شهرداری تهران(www.tehran.ir)اقدام کنند. همچنین خودروهای وانت،  وانت بار، نیسان و کامیونت تا سقف ۶تن، سواری حمل و نقل عمومی، مینی بوس و اتوبوس های  درون شهری را از جمله خودروهای پلاک «ع» برشمرد و بیان کرد: خودروهای امدادی متعلق به مخابرات، ادارات آب، برق و گاز، آمبولانس های متعلق به بیمارستان های خصوصی، امداد خودروها و جرثقیل های یدک کش نیز باید ثبت نام کنند.

گفتنی است متقاضیان می توانند با با مراجعه به سایت اینترنتی www.tehran.ir نسبت به ثبت نام در این سامانه برای دریافت طرح سالانه ترافیک اقدام کنند. ضمن اینکه برابر قانون مجوز طرح ترافیک برای خودروهای فرسوده و خودروهایی که دارای برگه پرداخت عوارض و ‌معاینه فنی معتبر نیستند، صادر نمی شود.

همچنین افراد قبل از ارسال درخواست برای طرح ترافیک، باید اقدام به افتتاح حساب کاربری شهروندی کرده و پس از دریافت پیامک تایید،با نام کاربری دریافتی در سامانه حساب شهروندی با انتخاب گزینه ورود به سایت، وارد سامانه طرح ترافیک  شوند و پس از ورود به سامانه طرح ترافیک با استفاده از نام کاربری ایجاد شده ، گزینه ثبت نام شخص حقیقی را از منوی بالای صفحه انتخاب نموده و پس از تکمیل اطلاعات فردی و خودرو در بخش اشخاص حقیقی ، درخواست خود را ثبت نموده و شماره درخواست دریافت نمایند.

به گفته قنبرنژاد، در سال ۹۶ هم برچسب ورود به محدوده طرح ترافیک برای خودروها صادر نخواهد شد و از سال گذشته ای دی کارت ها جایگزین برچسب شده اند که به منزله کارت چند منظوره برای تردد در  محدوده طرح ترافیک مورد استفاده قرار می گیرد و حتی شهروندان می توانند با فعال سازی آن در بانک شهر به عنوان کارت بانکی از آن استفاده کنند.

گفتنی است شهروندان باید توجه داشته باشند،  صرفا در صورتی که ورود هر روزه ایشان به محدوده طرح ترافیک ضرورت دارد، نسبت به ثبت نام اقدام کرده و در غیر این صورت از آرم‌های روزانه و هفتگی استفاده کنند.

 

آخرین تغییرات ثبت نام طرح ترافیک 96 +راهنما

محدوده طرح ترافیک تهران را از اینجا دریافت کنید.