آتامبایف: برای مذاکرات توسعه همکاری ایران و قرقیزستان آماده هستیم+عکس

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، در دیدار «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان با «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران، طرفین ضمن ابراز خرسندی، بر آمادگی برای توسعه همکاری‌ها تأکید کردند. در نتیجه دیدار رؤسای جمهور که پشت درهای بسته انجام شد، یادداشت تفاهم همکاری بین کمیته دولتی ارتباطات و فن‌آوری‌های اطلاعات بین ۲ کشور […]

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، در دیدار «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان با «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران، طرفین ضمن ابراز خرسندی، بر آمادگی برای توسعه همکاری‌ها تأکید کردند.

در نتیجه دیدار رؤسای جمهور که پشت درهای بسته انجام شد، یادداشت تفاهم همکاری بین کمیته دولتی ارتباطات و فن‌آوری‌های اطلاعات بین ۲ کشور در حوزه ارتباطات و فن‌آوری‌های اطلاعات، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه جلوگیری و مبارزه با تولید، قاچاق و مصرف غیرقانونی مواد مخدر،برنامه مبادلات فرهنگی و هنری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری ایران و جمهوری قرقیزستان برای سال‌های ١٣٩٩- ١٣٩۵(٢٠٢٠-٢٠١٧ میلادی)، یادداشت تفاهم همکاری‌های مشترک در حوزه‌های بهداشتی، پزشکی، دارو و تجهیزات پزشکی و یادداشت تفاهم همکاری در حوزه اجتماعی و کار تنظیم شده در پنج سند همکاری در حضور روسای جمهور ۲ کشور و در راستای توسعه و تقویت مناسبات و همکاری‌های دوجانبه به امضاء‌ مسئولان رسید.

همچنین در جریان این سفر برنامه همکاری‌های بلند مدت ایران و قرقیزستان برای سال‌های ١۴٠۵- ١٣٩۵(٢٠٢۶-٢٠١۶ میلادی) و بیانیه مشترک ۲ کشور نیز منتشر شد.

آتامبایف در این دیدار اظهار داشت: ما خوشحالیم که شما را در قلمرو قرقیزستان مورد استقبال قرار دادیم و آماده هستیم تا برای شروع مذاکرات جهت تحکیم روابط دوجانبه، مسائل امنیت منطقه‌ای و توسعه اقتصادی شرایط لازم را مهیا سازیم.

حسن روحانی نیز به نوبه خود از ورود به قرقیزستان و استقبال گرم مقام اول این کشور و ابراز خرسندی از آمادگی برای ایجاد بسترهای همکاری تصریح کرد: امروز که ما مهمان مردم قرقیز هستیم، مردم ۲ کشور همواره ارتباطات دوستانه و خوبی به خاطر اشتراکات تاریخی و تمدن واحد دارند.

رئیس جمهور ایران با تأکید بر اینکه سفر فعلی وی به روابط بشکک و تهران انگیزه تازه‌ای خواهد بخشید، ادامه داد: سفر اخیر الماس‌بیک آتامبایف به ایران فصل جدیدی در ارتباطات ۲ کشور باز کرد.

انتهای پیام