امروز

شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۲۳ قبل از ظهر

اولین جلسه شورای اداری بخش مرکزی با حضور فرماندار ، بخشدار ، مدیران ادارات ، شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان قشم در روستای هلر برگزار و مشکلات مردم روستاهای جزیره مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار قشم در نخستین جلسه شورای اداری بخش مرکزی شهرستان قشم گفت: بسیاری از ادارات شهرستان قشم به دلیل فعالیت منطقه آزاد از دریافت اعتبارات ملی و استانی محروم هستند و  در این شرایط انتظار می رود سازمان منطقه آزاد تعامل و همکاری بیشتری در پیشبرد طرح ها و برنامه های شهرستانی داشته باشد.

وی در خصوص مشکل آی شهر  و روستاهای جزیره قشم با تاکید بر دستور رییس جمهور مبنی بر رفع مشکلات آب مردم  افزود : متاسفانه مشکل آب از سالیان بسیار دور مردم را با مشکل مواجه کرده که امیدواریم این مشکل با راه اندازی شرکت مپنا و آب شرین کنهای جدید مرتفع شود.
خانم کمال زاده همچنین فعالیت ورزشی در سنین جوانی را از عوامل بازدارنده ناهنجاریهای اجتماعی برشمرد و تاکید کرد: سالن های ورزشی در محلهای مناسب و در شان جوانان و بانوان در روستاها ساخته

وی با انتقاد از استفاده از آب برکه توسط اهالی  بیان داشت : این برکه ها علاوه بر مشکلات بهداشتی، به دلیل نشت آب موجب افزایش هزینه های مصرفی خانوارها می شود و باید در این زمینه به صورت گسترده فرهنگ سازی شود.

بخشدار مرکزی قشم نیز در این جلسه با بیان مشکلات بخش مرکزی از جمله معضل بی آبی و نبود مراکز پلیس در روستاهای بالای ۵ هزار نفر جمعیت خواستار رسیدگی به این مشکلات شد.

سید مسلم دریانورد نماینده شوراهای بخش مرکزی نیز با بیان اینکه شرکت مپنا تا کنون نتوانسته آب روستاهای جزیره را تامین کند بیان داشت : قرار بود این شرکت با تولید روزانه ۱۸ هزار مترمکعب آب مشکل روستاهای قشم را حل کند که پس از گذشت سالها این شرکت نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

وی واگذاری زمین مسکونی برای جوانان را از دیگر مشکلات مردم در بخش مرکزی عنوان نمود و اظهار داشت : تمهیداتی اندیشیده شود تا مسکن جوانان از طریق شوراها و دهیاری های انجام شود تا موانع ازدواج و مشکل قشر جوان مرتفع شود.

طاها ابراهیمی نماینده دهیاران بخش مرکزی در این جلسه با بیان اینکه علی رغم اعتبارات کم اقدامات خوبی توسط دهیاری ها انجام شده است افزود : شبکه توزیع برق روستاها دچار فرسودگی شده و در برخی از موارد نیز به دلیل ضعیف بودن برق انشعاب برق واگذار نمی شود که این موضوع مشکلات فراوانی را برای مردم روستاها به وجود آورده است .

وی عدم راه اندازی زیر ساختهای شهرکهای جدید و عدم بازنگری طرح های هادی را از دیگر مشکلات روستائیان قشم عنوان نمود.

محمد رضا ترکی زاده مدیر بنیاد مسکن قشم نیز در این جلسه با اشاره به واگذاری ۱۶۹ قطعه زمین در سال جاری عنوان کرد : در ۱۷ روستا واگذاری زمین انجام شده و با توجه به رایزنی انجام شده با منطقه آزاد واگذاری زمین بجز در هفت روستا توسط بنیاد مسکن انجام خواهد گرفت که با اجرایی شدن این موضوع مشکل مسکن در روستاهای قشم به نحو مطلوبی مرتفع می شود.

وی همچنین ئر خصوص صدور اسناد مالکیت روستایی اظهار داشت : ۲۳۰۰ پرونده برای صدور سند به سازمان منطقه آزاد ارجاع داده شده که متسفانه فقط به ۴۰۰ پرونده رسیدگی شده و باید در خصوص نحوه رسیدگی تجدید نظر شود.

مدیر اداره راه و شهرسازی قشم در این جلسه با ارائه آمار تلفات جاده در جزیره قشم گفت : در سال گذشته بیشترین تلفات جاده ای را در سطح جزیره قشم داشته ایم که باید در خصوص راه های جزیره استاندارد سازی انجام گیرد.

وی در خصوص تعمیر روکش آسفالت راه های روستایی افزود: با کمک سازمان منطقه آزاد و شوراهای اسلامی و دهیاران عملیات ۱۰۰ کیلومتر آسفالت در حال اجراست که امیدواریم با این کارمشکل راه روستاهای جزیره  برطرف شود.

استقرار پاسگاه نیروی انتظامی در برخی روستاهای قشم همچون طولا و راهبردهای اجرایی شدن این مطالبه مردمی از دیگر موضوعاتی بود که در نخستین جلسه اعضای شورای اداری بخش مرکزی شهرستان قشم مطرح و در این زمینه رایزنی شد.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=11453
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی